Samsung szykuje się do wypuszczenia Galaxy A51. W sieci pojawiły się rendery smartfona

Samsung już niedługo pokaże światu kolejny smartfon z budżetowej półki. Niedawno wyciekła specyfikacja smartfona, a teraz wiadome jest jak będzie wyglądało urządzenie, dzięki przygotowanym przez OnLekas i Pricebaba renderom.
Zobacz wideo

Samsung ma wypuścić nowego smartfona ze średniej półki. Nie wiadomo kiedy nastąpi premiera Galaxy A51, ale wiemy na jego temat już bardzo dużo. Najważniejszą zmianą będzie design telefonu, podczas gdy specyfikacja nie będzie specjalnie odbiegała od poprzednika. Wygląd urządzenia poznaliśmy dzięki użytkownikowi Twittera OnLeaks, który jest znanym i dobrym źródłem przecieków. Dlatego też wykonane przez niego rendery prawdopodobnie niewiele, jeśli w ogóle będą się różnić od finalnego produktu Koreańczyków. Uwagę przykuwa poczwórny aparat, zamontowany na wyróżniającym się panelu, wykonanym na modłę nowych iPhone’ów. Ciekawie rozwiązano też kwestią przedniego aparatu. Obiektyw to mała czarna kropka u góry, na środku ekranu.

 

Samsung Galaxy A51 prawdopodobnie zadebiutuje na początku przyszłego roku

Jak podaje Ishan Agarwal, którego informacje często się sprawdzaj, nowy średniak od koreańskiego producenta, ma mieć wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości Full HD+. Od premiery ma pracować pod kontrolą Androida 10 z nową wersją nakładki producenta, One UI 2.0.

Urządzenie napędzane ma być układem Exynos 9611 i będzie wspierane przez 4 lub 6 GB RAM. Na dane przeznaczone będzie 64 lub 128 GB przestrzeni na dysku, którą można rozszerzyć kartą microSD. Samsung Galaxy A51 będzie zasilany baterią 4000 mAh. Tylny aparat to główny obiektyw o rozdzielczości 48 Mpix, przednia kamera do selfie ma mieć 32 Mpix. Nieznana jest cena oraz data premiery, ale najpewniej Samsung pokaże światu nowe urządzenie na początku przyszłego roku.

Więcej o: