Aukcja “Only Watch” jest organizowana od 7 lat i licytowane są na niej tylko luksusowe zegarki. 99 proc. zysków z ich sprzedaży jest przekazywane na badania. W tym roku, cały dochód zostanie przeznaczony na fundację zajmującą się dystrofią mięśniową Duchenne’a. Podczas tegorocznej aukcji został pobity rekord kwoty, jaką zapłacono za pojedynczy zegarek. Urządzenie zostało wyprodukowane przez firmę Patek Philippe założoną w XIX wieku przez Polaków. Poprzedni najdrożej sprzedany zegarek na rękę, Rolex Daytona aktora Paula Newmana, był niemal dwa razy tańszy niż obecny rekordzista.
Grandmaster Chime 6300A-010 firmy Patek Philippe sprzedano za 31 mln franków szwajcarskich, co w przeliczeniu daje oko 122 mln zł! To nowy rekord nie tylko wśród zegarków na rękę, ale w ogóle pośród chronometrów. W 2014 roku Patek Philippe ustanowiło rekord sprzedając tzw. dewizkę Henry Graves Jr Supercomplication za 23 mln franków szwajcarskich. Grandmaster Chime 6300A-010 należy do serii 7 urządzeń, które zostały wyprodukowane w 2014 roku z okazji 175-lecia firmy. Wyróżnia go wykonanie ze stali nierdzewnej, która zazwyczaj nie jest stosowana przez szwajcarskich zegarmistrzów.
Dwie jego tarcze są stworzone odpowiednio z różowego złota oraz z czarnego hebanu. Chronometr wykonano specjalnie z myślą o aukcji “Only Watch”. W zegarku zastosowano 20 różnych mechanizmów, w tym 5 funkcji akustycznych, z których dwie nie były wcześniej pokazane światu.
Antoni Patek i Franciszek Czapek po powstaniu listopadowym wyemigrowali do Szwajcarii, gdzie założyli w 1839 roku firmę Patek, Czapek & Cie w Genewie. W 1845 roku z przedsiębiorstwa odszedł Czapek, a Patek zawiązał współpracę z Adrienem Philippe. 6 lat później pierwotna spółka przekształciła się w Patek Philippe & Cie. Dzisiaj jest to uznany producent o światowej sławie, którą zawdzięcza m.in. zasadom Antoniego Patka: "jakość produkowanych zegarków musi być utrzymywana na najwyższym możliwym do osiągnięcia poziomie" oraz "trzeba umieć wprowadzać nowe wynalazki i rozwiązania konstrukcyjne, które pozwolą uzyskać przewagę techniczną nad konkurencją".