Kolejne wideo z Diablo 4. Drużyna złożona z dziesięciu graczy walczy z olbrzymim bossem

Game Informer udostępnił kolejny zapis z rozgrywki w Diablo 4 z BlizzConu. Podczas czterominutowego wideo drużyna złożona z dziesięciu graczy wspólnie próbuje pokonać potężnego przeciwnika. Blizzard nazywa je world bosses.
Zobacz wideo

Diablo 4 zostało pokazane światu na początku listopada podczas konferencji BlizzCon 2019. Wiele osób miało szansę zagrać w wersję demonstracyjną z rozgrywki. Co jakiś czas pojawiają się filmy, na których prezentowane są kolejne elementy gry. Game Informer dotychczas wypuszczał obszerne gameplay’e, które pokazywały zapis z rozgrywki z potwierdzonymi już klasami postaci: Druidem, Czarodziejką i Barbarzyńcą.

Teraz opublikowano wideo z potyczki z olbrzymim demonem o imieniu Ashava. By go pokonać, gracze muszą zebrać się w drużynę - na filmie widać dziesięciu bohaterów. Blizzard nazywa ten rodzaj przeciwników world bossami. Mają się oni pojawiać na otwartej mapie, więc będzie można walczyć z nimi razem z graczami, którzy nie muszą należeć do nasze drużyny, gdyż na jednej mapie może znajdować się nawet 100 osób. World boss po zabiciu ma pojawić się raz jeszcze po kilku lub kilkunastu minutach, by mogli się z nim zmierzyć także inni gracze. Demo ma charakter pokazowy i na jego potrzeby potyczka została uproszczona.

 

Blizzard zapowiada kolejne materiały z Diablo 4

Reżyser gry Luis Barriga, wystosował specjalny list. Dziękuję w nim fanom za uczestnictwo w BlizzConie oraz informuje, że firma przez ostatnie dwa tygodnie dokładnie przyglądała się reakcjom fanów. Blizzard jest zachwycony wszystkimi dyskusjami, które toczą się wokół gry. Barriga podkreślił, że tak jak wśród fanów, w firmie trwają żarliwie dyskusje dotyczące system łupów, przedmiotów i statystyk. Główny projektant systemów Diablo 4 David Kim w najbliższym czasie opublikuje artykuł, w którym odpowie na pytania, które otrzymywał od graczy i podzieli się swoimi przemyśleniami.

Ponadto Barriga zdradził, że kolejna duża aktualizacja informacji dot. Diablo 4, pojawi się w lutym przyszłego roku. Ma być to pierwsza z kwartalnych aktualizacji, w których Blizzard podzieli się materiałami zakulisowymi z postępów nad grą.

Więcej o: