Acer wprowadza na polski rynek monitor dla graczy wielkości telewizora. To Predator CG437K P

Zapowiedziany przed kilkoma miesiącami monitor Acer Predator CG437K P trafi na polski rynek jeszcze w tym roku. Ten 43-calowy monitor będzie można kupić od grudnia.

Jak poinformował Acer, od początku grudnia będzie można kupić w Polskich sklepach ich monitor dla graczy Predator CG437K P. Jak na monitor, wyróżnia się głównie wielkością ekranu, bo ten ma aż 43 cale. Zaprojektowano go specjalnie na potrzeby fanów wirtualnej rozrywki. Polacy będą mogli zakupić monitor Acera za 4999 zł.

Acer Predator CG437K P to monitor dla graczy, którym zależy na najwyższej jakości obrazu

Monitor został zaprezentowany już kilka miesięcy temu. Wtedy poznaliśmy jego specyfikację, która robi niemałe wrażenie. Wraz z rozmiarem wprost proporcjonalnie urosła także jakość urządzenia, poczynając od rozdzielczości. Fani gier będą mieli możliwość odpalenia ulubionych produkcji w rozdzielczości 3840 x 2160, czyli słynnym 4K. Panel VA zapewni odświeżanie obrazu 144 Hz. Predatora CG437K P wyposażono w technologię Adaptive-Sync, która umożliwia synchronizację ekranu z częstotliwością pracy karty graficznej. Dla graczy oznacza to wyeliminowani efektu rwania obrazu. Użytkownicy konsol dostaną z kolei analogiczną funkcję VRR. 8-bitowa matryca FR pokrywa 90 proc. przestrzeni barwnej DCI-P3, co pozwala na wyświetlanie 1,07 mld kolorów. Maksymalna jasność ma przekraczać 1000 cd/m2. Acer Predator CG437K P dzięki tej specyfikacji technicznej uzyskał certyfikat VESA DisplayHDR 1000, który jest gwarancją, że barwy przybierają kolor, taki jaki był w zamyśle producenta danej gry.

embed

Rozmiar monitora sprawia, że można z niego korzystać jak z telewizora. Ułatwiają to 3 porty HDMI, złącze USB-C oraz wejście DisplayPort. Predator CG437K P sam dostosuje poziom jasności matrycy, w zależności od warunków oświetleniowych, a to dzięki zamontowaniu w nim czujnika światła. Ciekawą opcją jest czujnik ruchu. Ta opcja pozwala monitorowi automatycznie się wygasić, jeśli na chwile od niego odejdziemy i ponownie włączyć, gdy przed niego wrócimy. Dźwięk zapewniają dwa głośniki po 10 W.

Zobacz wideo
Więcej o: