Elon Musk pokazał ciężarówkę Tesla Cybertruck. Podczas prezentacji doszło do poważnej wpadki

Tesla zapowiada, że w 2021 roku wprowadzi do sprzedaży ciężarówkę. Cybertruck będzie dostępny w trzech wersjach, które będą różnić się przede wszystkim zasięgiem. Prezentację prowadził Elon Musk, który chwalił okna ze zbrojonego szkła w nowym pojeździe. Tyle że w trakcie pokazu nie wszystko poszło zgodnie z planem.
Zobacz wideo

W czwartek 21 listopada zaprezentowano nowy pojazd Tesli. Prezentację Cybertruck poprowadził sam Elon Musk, który wydawał się być w doskonałym humorze. Pojazd trafi do klientów pod koniec 2021 roku, ale już teraz za 100 dol. można zarezerwować jedną z trzech dostępnych wersji:

 • z pojedynczym silnikiem z przednim napędem, o zasięgu 400 km i uciągu 3400 kg z przyśpieszeniem do 100 km/h w 6,5 s. za 39 900 dol.; 
 • z podwójnym silnikiem z napędem na cztery koła o zasięgu 480 km i uciągu 4500 kg z przyśpieszeniem do 100 km/h w 4,5 s. za 49 900 dol.;
 • z potrójnym silnikiem z napędem na cztery koła o zasięgu 800 km i uciągu 6350 kg z przyśpieszeniem do 100 km/h w 2,9 s. za 69 900 dol. (ale ta opcja nie wejdzie do produkcji przed końcem 2022 roku). 

Cybertruck ma miejsca dla sześciu osób i jest zbudowany z ultratwardej walcowanej na zimno stali nierdzewnej. Sam projekt pojazdu jest wyjątkowo ciekawy i przypomina surowe, futurystyczne pojazdy znane z filmów science-ficton. Elon Musk nazwał tę konstrukcję egzoszkieletem i poprosił szefa działu projektowego Franza von Holzhausena, by uderzył w samochód młotem. Samochód przeszedł pierwszy test bez zarzutów i karoseria wyglądała na nienaruszoną. Ta sztuka nie udała się przy prezentacji zbrojonego szkła, z którego wykonane zostały okna.

Wpadka Tesli i Elona Muska podczas prezentacji ciężarówki Cybertruck

Elon Musk zachwalał zbrojone szkło, z którego wykonano okna w ciężarówce Tesli, twierdząc, że jest ono odporne na tłuczenie się. Przy pierwszej próbie samego szkła rzeczywiście przetrwało ono uderzenie metalowej kuli z wysokości dwóch-trzech metrów. Gorzej było, gdy Franz von Holzhausen został poproszony o rzucenie tą samą kulą w szybę Cybertrucka:

Zobacz wideo

Szyba nie przetrwała, a wyraźnie rozbawiony Elon Musk spuentował próbę, mówiąc, że przynajmniej kula nie przeszła na wylot. Von Holzhausen śmiał się, że rzucił naprawdę mocno. Nie był to problem tylko jednego okna, ponieważ ta sama sytuacja spotkała drugie z nich. Elon Musk oczywiście zapowiedział, że zostanie to naprawione, ale niesmak pozostał.

To była druga tego dnia poważna wpadka firmy, której przewodzi ekscentryczny miliarder. Przed pokazaniem Cybetrucka przeprowadzano testy rakiety Starship, która w ich trakcie wybuchła.

Więcej o:
Komentarze (78)
Elon Musk pokazał ciężarówkę Tesla Cybertruck. Podczas prezentacji doszło do poważnej wpadki
Zaloguj się
 • cmok_wawelski

  Oceniono 22 razy 14

  Strazacy maja problem z gaszeniem pozarow w elektrycznycg autach, bo akumulatory litowo jonowe pola sie o wiele intensywniej niz benzyna.
  Jak uratowac ludzi z plonacego auta z zablokowanymi drzwiami i pancernymi szybami? Po co one maja byc pancerne?
  Dla gangsterow?
  Straszny ten pickup.

 • jac_l_w

  Oceniono 7 razy 7

  Pancerne szyby boczne to zupełnie chory pomysł w cywilnym samochodzie, z którego czasami trzeba wydostać pasażerów najpierw rozbijając szybę w drzwiach, ale to drobiazg na tle wyglądu samochodu. Tak Kontrowersyjnej stylizacji chyba nikt nie oczekiwał, przynajmniej wnioskując z komentarzy na amerykańskich portalach. Zamiast zachwytów mamy spory, czy taki samochód przyszłości narysowałby ośmiolatek 60 lat temu, czy dwunastolatek 40 lat temu. Niewątpliwa i totalna oryginalność wyglądu byłaby atutem, gdyby był to pojazd za parę milionów dolarów przeznaczony dla najbogatszych ekscentryków świata, ale TO ma być sprzedawane w setkach tysięcy i ma konkurować z najlepiej sprzedawanymi samochodami w USA. Wyróżniający się kontrowersyjną oryginalnością samochód, którego pełno na ulicach, przestaje się wyróżniać, za to nadal uchodzi za brzydala (jak Fiat Multipla, czy Pontiac Aztek). Miejsce Tesli Cybertruck w każdym zestawieniu najbrzydszych samochodów w historii motoryzacji wydaje się niezagrożone.

  Do tego mamy standard, do którego Tesla już przyzwyczaiła: większość najważniejszych parametrów technicznych po premierze pozostaje nieznana, podobnie jak miejsce produkcji. Znana jest za to cena i otwarta jest możliwość zamawiania (oraz płacenia).

 • waapi

  Oceniono 19 razy 7

  Samochody elektryczne to pomyłka trująca środowisko przy ich produkcji. Przyszłość związana jest TYLKO z wodorem. Taki Musk to papka dl ludu. Ale się łapią.

 • sector23

  Oceniono 13 razy 5

  Sądzę, że za klka, kilkanaście lat powstaną książki i filmy pokazujące prawdziwą twarz i historię Elona Muska. Szkoda, że Elon nie chwali się skąd bierze ogniwa akumulatorowe do swoich aut na baterie i nie chwali sie tym, ze dopiero przymierza sie do produkcji własnych. Wobec zmniejszajacych sie stopniowo zasobów paliw mineralnych jedyna rozsądną, i uzasadniona ekologicznie drogą i sposobe na wytwarzanie oraz magazynowanie energii jest wodór. Tymbardziej, że technologie są znane od dawna i systematycznie sie je doskonali. Problem leży w obstrukcji koncernów paliwowych i motoryzacyjnych zależnych kapitałowo od tych pierwszych. Trzeba wymyśleć nowe sposoby kontrolowanej dystrybucji i przepisy dające supremację dotychczasowym monopolistom. A do tego czasu eksploatuje się sztucznie wymyślony temat tzw. elektromobilności, finansowany przez zwykłych zjadaczy chleba, którym wmówiono, ze samochody na baterie to ekologia..... doprawdy, ludzie w swojej masie to zaledwie nieco lepiej rozwiniete stado pawianów.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 5 razy 5

  Fajna kuchenka na kolach.
  Niewidoczna dla radaru?

 • grundol1

  Oceniono 4 razy 4

  Sądząc po tym z jaką łatwością szyba został uszkodzona to ta "wpadka" była zamierzona.

 • walkirrr

  Oceniono 14 razy 4

  zwykły oszust i naciągacz

 • menel13

  Oceniono 10 razy 4

  Przecież to taka nowoczesna piramida. Kolejne prototypy przykrywają porażkę poprzednich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX