Solorz zrywa umowę z Huawei. "Termin wdrożenia nie został dotrzymany"

Należący do Zygmunta Solorza-Żaka Cyfrowy Polsat poinformował o odstąpieniu od umowy z Huawei ws. wdrożenia zintegrowanego środowiska IT dla sieci Plus.  Firma tłumaczy decyzję faktem, że Chińczycy nie dotrzymali wymaganych terminów.
Zobacz wideo

O tym, że kontrakt pomiędzy należącym do Grupy Cyfrowy Polsat Polkomtelem (sieć Plus) oraz Huawei Polska może zostać zerwany wiedzieliśny już od kilkunastu dni. W połowie listopada informował o tym między innymi "Puls Biznesu". W ostatnich dniach miało jeszcze dojść do spotkania między firmami, ale ostatecznie do niego nie doszło.

Dziś wiemy już, że porozumienia z Chińczykami nie będzie. Cyfrowy Polsat poinformował, że Polkomtel odstąpił od umowy zawartej 23 czerwca 2016 roku z Huawei Polska, dotyczącej wdrożenia systemu informatycznego BES wraz zapewnieniem wsparcia i rozwoju.

Decyzja Polkomtelu wynika między innymi z faktu, iż pierwotny harmonogram przewidywał zakończenie projektu w ciągu 18 miesięcy, a obecnie mija już 41 miesiąc od momentu podpisania umowy. Termin wdrożenia nie został dotrzymany, pomimo podpisania aneksu przedłużającego

- czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Grupę Cyfrowy Polsat.

Polkomtel poinformował Huawei Polska, iż zamierza wystąpić z roszczeniami, które dotyczą m.in. zwrotu wypłaconego wynagrodzenia. Zaznaczył też, że niespełnienie powyższych roszczeń spowoduje uruchomienie „procedur dochodzenia zapłaty należności”. 

Podwykonawcami Huawei przy projekcie dla Plusa były m.in. należąca do Orange Polska spółka BlueSoft i Asseco Poland. Druga z firm już wcześniej odstąpiła od współpracy z Chińczykami.

Więcej o:
Komentarze (9)
Solorz zrywa umowę z Huawei. "Termin wdrożenia nie został dotrzymany"
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 14 razy 12

  Srata tata! Solorz chodzi na pasku Pisu, a ci na pasku USA. Dopóki łudzi się że PiS odkupi, za nasze pieniądze, przestarzałe elektrownie i kopalnie węgla brunatnego należące do Solorza to będzie robił wszystko by pozbyć się tego syfu, bo za chwilę będzie to wszystko warte zero złotych.

 • brunet78

  Oceniono 11 razy 11

  Powód oczywisty - 5G i sraczka amerykanów, bo ich chinole przeskakują technologicznie.

 • Jan Kot

  Oceniono 11 razy 11

  Solorz kolejny raz narobił że strachu w spodnie ?.. Ile on ma na sumieniu że tak się podlizuje władzy ?.
  Niedawno kupił i zgnoił Superstacje która była niewygodna dla władzy.

 • Roman Kuba

  Oceniono 8 razy 8

  Solorz chodzi na pasku pisu to widac slychac i czuc co za facet

 • zgred151

  Oceniono 7 razy 7

  W TV polsat zniknely programy krytyczne dla PIS a teraz znika umowa z Huawei bo PIS kocha USA a ci sa przeciwni . Czyli wszystko jasne

 • byann

  Oceniono 8 razy 6

  Tacy jak Solorz czy inni ubeccy miliarderzy, może są bogaci, ale kwity na nich mają i służby, i Amerykanie.
  Kradzione nie tuczy.

 • hi2per

  Oceniono 6 razy 4

  Hahahaha. Już widzę gdzie będzie Plus za 2-3 lata. Wszyscy będą mieli 5g prócz Plusa. 5G oparty na technologii Huawei jest wdrażany np. w Niemczech, Austrii, Holandii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, itd. W Polsce prócz Play, także w T-Mobile (który robi SWAP z Ericsson'a na Huawei) oraz Orange.

 • hdtvpolska

  Oceniono 4 razy 0

  " Podwykonawcami Huawei przy projekcie dla Plusa były m.in. należąca do Orange Polska spółka BlueSoft i Asseco Poland " Jak widać afera ma wyłącznie polski zakres.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX