Solorz zrywa umowę z Huawei. "Termin wdrożenia nie został dotrzymany"

Należący do Zygmunta Solorza-Żaka Cyfrowy Polsat poinformował o odstąpieniu od umowy z Huawei ws. wdrożenia zintegrowanego środowiska IT dla sieci Plus.  Firma tłumaczy decyzję faktem, że Chińczycy nie dotrzymali wymaganych terminów.
Zobacz wideo

O tym, że kontrakt pomiędzy należącym do Grupy Cyfrowy Polsat Polkomtelem (sieć Plus) oraz Huawei Polska może zostać zerwany wiedzieliśny już od kilkunastu dni. W połowie listopada informował o tym między innymi "Puls Biznesu". W ostatnich dniach miało jeszcze dojść do spotkania między firmami, ale ostatecznie do niego nie doszło.

Dziś wiemy już, że porozumienia z Chińczykami nie będzie. Cyfrowy Polsat poinformował, że Polkomtel odstąpił od umowy zawartej 23 czerwca 2016 roku z Huawei Polska, dotyczącej wdrożenia systemu informatycznego BES wraz zapewnieniem wsparcia i rozwoju.

Decyzja Polkomtelu wynika między innymi z faktu, iż pierwotny harmonogram przewidywał zakończenie projektu w ciągu 18 miesięcy, a obecnie mija już 41 miesiąc od momentu podpisania umowy. Termin wdrożenia nie został dotrzymany, pomimo podpisania aneksu przedłużającego

- czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Grupę Cyfrowy Polsat.

Polkomtel poinformował Huawei Polska, iż zamierza wystąpić z roszczeniami, które dotyczą m.in. zwrotu wypłaconego wynagrodzenia. Zaznaczył też, że niespełnienie powyższych roszczeń spowoduje uruchomienie „procedur dochodzenia zapłaty należności”. 

Podwykonawcami Huawei przy projekcie dla Plusa były m.in. należąca do Orange Polska spółka BlueSoft i Asseco Poland. Druga z firm już wcześniej odstąpiła od współpracy z Chińczykami.

Więcej o: