Park of Poland oficjalnie opóźniony. Otwarcie przesunięto na 2020 rok "ze względu na nieoczekiwane okoliczności"

Bartłomiej Pawlak
Park of Poland, który powstaje 50 kilometrów od Warszawy, miał być gotowy do przyjęcia pierwszych klientów w czwartym kwartale 2019 roku, jednak tak się nie stanie. Jak dowiedziała się redakcja Next.Gazeta.pl, otwarcie zostało przesunięte na początek 2020 roku. Potwierdził to w komentarzu dla nas prezes parku.

Park of Poland to jedna z największych tego typu inwestycji prowadzonych obecnie w Polsce. To park rozrywki, którego centralną część będzie stanowił aquapark Suntago Wodny Świat. Budowa tak wielkiego parku to potężne przedsięwzięcie, a w takich przypadkach nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem.

Otwarcie Park of Poland przesunięte na 2020 rok

Budowa Park of Poland została po raz pierwszy pokazana dziennikarzom pod koniec sierpnia 2019 roku. Inwestorzy uroczyście zakończyli wtedy prace konstrukcyjne instalując ostatni element rozsuwanego dachu. Na wydarzeniu była również nasza redakcja, a film z placu budowy możecie obejrzeć poniżej:

Zobacz wideo

Podczas wydarzenia przedstawiciele Park of Poland oficjalnie potwierdzili też, że chcą oficjancie otworzyć park jeszcze w czwartym kwartale 2019 roku. Idan Greidinger, prezes Park of Poland, powiedział w rozmowie z nami, że ma nadzieję na zakończenie wszelkich prac budowlanych (pozostały wyłącznie wykończeniowe) w ciągu 60 dni.

Park of Poland - stan z połowy listopada 2019Park of Poland - stan z połowy listopada 2019 fot. materiały prasowe

W poprzedni weekend wspominaliśmy, że termin ten minął pod koniec października, a budowa wciąż trwa. Na pytanie o datę otwarcia inwestycji biuro prasowe parku nie potrafiło nam odpowiedzieć. Teraz udało nam się jednak otrzymać odpowiedź od prezesa inwestycji - wspomnianego już Idana Greidingera. Jak mówi CEO Park of Poland, otwarcie parku rozrywki zostało przesunięte na początek 2020 roku.

Prace zostaną zakończone jeszcze w tym miesiącu. Na początku grudnia wystąpimy do odpowiednich urzędów i instytucji o zgody konieczne do rozpoczęcia działalności parku. Ze względu na nieoczekiwane okoliczności, otwarcie Suntago Wodny Świat musi zostać przesunięte na początek 2020 roku. O dokładnej dacie oraz o cenach biletów poinformujemy wkrótce

- mówi Idan Greidinger w komentarzu dla Next.Gazeta.pl.

Park of Poland - stan z połowy listopada 2019Park of Poland - stan z połowy listopada 2019 fot. materiały prasowe

Kiedy otwarcie Park of Poland? Styczeń, a może luty?

Spodziewamy się jednak, że opóźnienie nie będzie wielkie. Idan Greidinger uspokaja, że prace zakończą się wraz z końcem listopada (a dziś jest ostatni dzień tego miesiąca), a z kolei już na początku grudnia rozpoczną się odbiory inwestycji i uzyskiwanie odpowiednich pozwoleń.

Kwestie formalne powinny zająć ponad miesiąc, dlatego podejrzewamy, że pierwsi klienci wejdą do basenów Suntago Wodny Świat w styczniu lub lutym. Dokładnej daty otwarcia prezes Park of Poland na razie zdradzić nie chciał. Podobnie, jak cen biletów, o które bardzo często wypytują fani wodnego szaleństwa w mediach społecznościowych parku.

Park of Poland - stan z połowy listopada 2019Park of Poland - stan z połowy listopada 2019 fot. materiały prasowe

Stan prac, które zostały już niemal ukończone potwierdzają też zdjęcia, które możecie zobaczyć w tym artykule. Wykonano je w połowie listopada, a więc ok. dwa tygodnie temu.

Park of Poland to gigantyczna inwestycja

Niewielkie opóźnienie otwarcia Park of Poland nie jest raczej niczym nadzwyczajnym. Park został zbudowany w błyskawicznym tempie (prace rozpoczęły się w 2017 roku), a sama inwestycja została przeprowadzona z rozmachem. Teren parku jest wręcz gigantyczny i poza aquaparkiem Suntago Wodny Świat obejmuje również m.in. brzeg pobliskiego jeziora i kompleks ponad 100 domków jednorodzinnych.

Park of Poland - stan z połowy listopada 2019Park of Poland - stan z połowy listopada 2019 fot. materiały prasowe

Sam Suntago również będzie miał się czym pochwalić. Na terenie dwóch ogromnych hal znalazło się ponad 700 żywych palm sprowadzonych m.in. z Malezji i Florydy (wewnątrz przez cały rok będzie utrzymywana temperatura 34 stopni Celsjusza), łącznie 18 basenów, trzy baseny solne typu Dead Sea, tzw. baseny-rzeki, 32 zjeżdżalnie. 10 saun, kilka pokojów tematycznych, a nawet maszyna do surfowania Surf-Air. Na terenie Suntago znajdzie się też najdłuższa zjeżdżalnia w Europie o długości 320 metrów.

Więcej szczegółów na temat kolejnych etapów budowy Park of Poland oraz atrakcji, jakie zaoferuje możecie znaleźć w TYM miejscu.

Więcej o: