Netflix przestał działać z początkiem grudnia na niektórych telewizorach. Dotknięte m.in. urządzenia Samsunga

Netflix zapowiadał już kilka tygodni temu, że ich aplikacja przestanie działać na starszych telewizorach. Samsung jest jedną z firm, które dotknęła ta zmiana. Problemem jest przestarzała technologia.
Zobacz wideo

W wielu gospodarstwach domowych użytkownicy Netflixa z początkiem grudnia mogli się poważnie zdziwić przy próbie włączenia aplikacji telewizorach. W starszych modelach pochodzących z roku 2010 i 2011 może wyświetlić się komunikat:

Netflix nie będzie już dostępny na tym urządzeniu

Powodem są oczywiście ograniczenia techniczne. Leciwe, bo mające już niemal dekadę telewizory ze SmartTV nie są w stanie obsłużyć wszystkich nowości, jakie wprowadzają najświeższe wersje aplikacji. Jednym z powodów, może być życzenie Netflixa co do jakości produkcji, które pojawiają się w serwisie. Niedawno okazało się, że każdy nowy serial i film, które trafią do biblioteki serwisu, będą musiały obsługiwać tryb HDR. Nie dziwi więc, że na starszych telewizorach aplikacja nie będzie działać, choć cały czas można użyć zewnętrznego urządzenia. Telewizor służy wtedy jako monitor, a komponenty potrzebne do uruchomienia aplikacji zapewnia laptop czy przystawka telewizyjna jak AndroidTV czy Apple TV. Listę urządzeń, które obsługują aplikację Netflix, w tym telewizory można sprawdzić na oficjalnej stronie przedsiębiorstwa.

Netflix na pewno nie uruchomi się na urządzeniach Samsunga

Całą sprawę oficjalnie skomentował rzecznik prasowy Samsunga Olaf Krynicki:

Samsung został niedawno poinformowany przez firmę Netflix, że od 1 grudnia 2019 r. aplikacja Netflix nie będzie wspierana na wybranych modelach telewizorów Smart TV z 2010 i 2011 roku, które sprzedawane były w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy tych produktów, otrzymają powiadomienie o zmianie, gdy otworzą aplikację Netflix na swoim Smart TV. Nadal jest wiele innych urządzeń, wspieranych przez Netflix, które można połączyć z telewizorem Smart TV, aby korzystać z aplikacji

Przedstawiciele firmy uspokajają, że na telewizorach wyprodukowanych po 2011 roku problem z aplikacją nie będzie występował. Co więcej ma dotyczyć tylko telewizorów, które w swojej nazwie kodowej mają dodaną wielką literę "C" lub "D".

Więcej o:
Komentarze (9)
Netflix przestał działać z początkiem grudnia na niektórych telewizorach. Dotknięte m.in. urządzenia Samsunga
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy 3

  To jest zwykłe qrestwo, bo np. mój 7 letni smart TV (wówczas z bardzo wysokiej półki), działa bez zarzutu, ale producent próbuje mnie w ten sposób zmusić do wymiany na nowszy model.

  Ciekawe, KIEDY po wprowadzeniu zakazu "postarzania" sprzętu np. producenci pralek, lodówek czy zmywarek, wpadną na pomysł by swoje urządzenia wyposażać w oprogramowanie wymagające tzw. aktualizacji i "wsparcia" :-)

 • dvla

  Oceniono 5 razy 3

  Zewnętrzny komputer z windows + chrome + adblock zawsze będzie lepiej i szybciej działał niż każdy smart tv. I będzie usuwał irytujące reklamy. Myszka klawiatura bezprzewodowa zastapi każdy pilot

 • jar_i_mir

  Oceniono 2 razy 2

  Dlatego uważam, że bycie "smart" jest najmniej ważną cechą telewizora. Wymagania tak szybko rosną, że komputer wbudowany w telewizor przestanie być użyteczny na długo przed tym, zanim zużyje się sam ekran. Wolę dokupić do telewizora zewnętrzną przystawkę, którą bez większego żalu wymienię na inną jak się stanie przestarzała.

 • baxter21

  Oceniono 4 razy 2

  Boże , panie premierze, jak żyć ?? No ja się pytam - jak żyć ?? Od teraz świat nie będzie taki sam ! Bez netflixa ? Niech jeszcze zabraknie dań superfit i bezglutenu i wyjeżdżam z tego kraju!

 • jednooki.pirat

  Oceniono 1 raz 1

  Polecam poszukać sobie Xiaomi Mi Box (ok. 200zł, Android TV) albo innego pudełka jak Apple TV (ok. 800zł, tvOS), jeśli twój telewizor nie obsługuje / posiada funkcji smart, a nie chcesz go jeszcze wymieniać.

 • haha-to-ja

  0

  no cóż byśmy zrobili bez tego raportu poważngo działu biznes i technologie :S

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 4 razy 0

  Wyrzućcie sprawne urządzania na śmietnik i kupcie nowe żeby oglądać reklamy z których dowiecie się co jeszcze trzeba kupić ... i koniecznie na manife w obronie klimatu ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX