Tesla Cybertruck na wyposażeniu policji. Władze Dubaju zainwestują w ciężarówki Elona Muska

Policja w Dubaju znana jest z tego, że do swojej floty włącza samochody nietypowe dla służb mundurowych. Kolejnym takim pojazdem, ma być elektryczną ciężarówka Elona Muska, Tesla Cybertruck. Najpierw jednak miliarder musi dopilnować, by zbrojone szyby spełniały swoje założenia.

Policja w Dubaju może być najsłynniejszym oddziałem policji na całym świecie. To dlatego, że od lat co jakiś czas informuje o powiększeniu swojej floty samochodów o luksusowe marki i modele. Na stanie mają dopiero co zakupionego Mercedesa-AMG GT 63 S, Audi R8, Lamborghini Aventador, Porsche 918 Spyder, a nawet Bugatti Veyron. Zaskakują także innymi pomysłami, kupując auta, która niekoniecznie są luksusowe, ale z pewnością się wyróżniają, jak Reanult Twizy. Innym takim pojazdem będzie Tesla Cybertruck, której projektem dubajska policja pochwaliła się na Twitterze.

Co się rzuca w oczy to data z postu - chyba że dubajczycy mają jakieś dojścia - ponieważ Tesla zapowiedziała, że produkcja Cybertrucka rozpocznie się w okolicach początka 2021 r. Jak pisze Arabian Businnes, major generał Abdullah Khalifa Al Marri szef dubajskiej policji powiedział, iż Cybertruck pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo w rejonach turystycznych, jak największy wieżowiec świata Burj Khalifa, bulwar Sheikha Mohammeda Bin Rashida, Jumeirah Beach Residence czy La Mer.

Policja w Dubaju musi zadbać o jakość Tesla Cybertruck

Zbrojone szyby w Tesla Cybertruck wielu wydawały się absurdalnym pomysłem, zupełnie nieprzydatnym. Dla policji w Dubaju może to być jednak dość istotny element, o który należy zadbać. Należy, ponieważ Elon Musk zapowiadał dużą odporność szyb na tłuczenie się, ale one nie spełniają swoich zadań. Okna w Cybertrucku były nawet jednym z kluczowych elementów podczas prezentacji pojazdu, która nie poszła po myśli wynalazcy.

Zobacz wideo

Pęknięcie szyb to dość nietypowy problem, ponieważ chwilę wcześniej kula spuszczona z 2-3 m wprost na szybę nic jej nie zrobiła. Wszystko było też dobrze tuż przed prezentacją, gdzie te same szyby widoczne w czasie pokazu, spisały się zgodnie ze swoim cele,

Więcej o:
Komentarze (13)
Tesla Cybertruck na wyposażeniu policji. Władze Dubaju zainwestują w ciężarówki Elona Muska
Zaloguj się
 • schwarzeradler

  Oceniono 8 razy 6

  Arabscy chłopcy chcą sobie pojeździć drogimi zabawkami. Akurat przy skali przestępczości w UAE to ta cała flota to zabawki dla lokalnych playboyów ...

 • cmok_wawelski

  Oceniono 4 razy 2

  Ten kompromis jaki Pan Musk zrobił jest moim zdaniem nie do przyjęcia. Dlatego polska policja wybrała Hyundaie 1.4 Turbo.
  Albowiem koła też powinny być trójkątne lub zgodnie z matematyką tej bryły - kwadratowe. Wtedy byłby to wspaniały pojazd w góry, oczywioście po przerobieniu stromych i niebezpiecznych dróg na schody.

 • prawdziwy_gonzo

  Oceniono 5 razy 1

  Zastanawiałem się, kto to kupi... A jednak ktoś to kupił. Musk nie jest głupi.

 • kaczkodan

  0

  News to byłby jakby Multiplę kupili.

 • achzarit

  0

  Pick-up to ciężarówka?

 • mireksik1

  0

  "... kupując auta, która niekoniecznie są luksusowe, ale z pewnością się wyróżniają, jak Reanult Twizy. ,, - Reanult - z pewnością.

 • jac_l_w

  0

  "Co się rzuca w oczy to data z postu - chyba że dubajczycy mają jakieś dojścia - ponieważ Tesla zapowiedziała, że produkcja Cybertrucka rozpocznie się w okolicach początka 2021 r."

  Po 20 sekundach guglowania, niemal u góry pierwszej strony znajdujemy oryginalne zdjęcie - i tajemnica rozwiązana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX