Finał feralnych zakupów w Black Friday. Sklep sprzeda smartfony w niższej cenie. "Decyzja zbyt pochopna"

Daniel Maikowski
Allegro.pl oraz firma NTT System poinformowały nas, że klienci, którzy z okazji Black Friday kupili smartfony OnePlus 7 Pro w promocyjnej cenie, otrzymają zamówienia. Wcześniej sprzedawca twierdził, że niższa cena była efektem błędu.

We wtorek opisaliśmy historię jednego z użytkowników portalu Wykop.pl, który z okazji Black Friday kupił na platformie Allegro smarfon OnePlus 7 Pro w promocyjnej cenie. Już po opłaceniu zamówienia mężczyzna otrzymał od sprzedawcy (firma NTT System) informację o anulowaniu zamówienia ze względu na "istotny błąd w cenie przedmiotu umowy sprzedaży".

Cena towaru wskazana na stronie sklepu internetowego w sposób jednoznaczny i niebudzący wątpliwości wskazywała na błąd i to na tyle oczywisty, że z łatwością mogła/a go Pani/Pan zauważyć porównując cenę z ofertami innych oficjalnych sprzedawców w Polsce, a nawet bez dalszego sprawdzania kierując się jedynie zasadami logiki i doświadczenia życiowego.

- mogliśmy przeczytać w oświadczeniu NTT System.

Sęk w tym, że klient kupił smartfona za 2464,15 zł. Nawet dziś - gdy Black Friday już dawno za nami - urządzenie można kupić w niektórych sklepach w cenie około 2650 - 2700 zł. Różnica pomiędzy "normalną" ceną, a ceną promocyjną wynosiła więc zaledwie 200-250 złotych.

Adwokat Paweł Litwiński w rozmowie z nami stwierdził, że w takiej sytuacji kupujący wcale nie musiał wiedzieć o rzekomym błędzie w cenie, zwłaszcza w Black Friday "gdyż obniżono cenę tylko o 15 proc., co pozostaje w zupełności zgodne z tym, co się dzieje na rynku w tym dniu".

NTT System przeprasza i przyznaje się do błędu

W reakcji na naszą publikację NTT System opublikowało oświadczenie, w którym tłumaczy się ze swojego zachowaniaFirma pozostaje na stanowisku, że niższa cena smarfona OnePlus 7 Pro to efekt błędu w systemie i była ona "nieadekwatna do realiów rynkowych". Jednocześnie przyznaje jednak, że anulowanie zamówień klientów, którzy już kupili urządzenia, było błędem.

Była to decyzja zbyt pochopna i przyznaję, że błędna, która w oczach Klientów mogła zostać odebrana jako próba uchylenia się przez sprzedawcę od odpowiedzialności. Ponieważ prawa Klientów są w naszej firmie bezwzględnie szanowane, podjęliśmy decyzję o dotrzymaniu warunków umowy poprzez realizację dokonanych zakupów.

- czytamy w oświadczeniu przesłanym naszej redakcji.

Otrzymaliśmy też kopię listu wysłanego we wtorek do wszystkich klientów, którzy 30 listopada dokonali zakupu telefon OnePlus 7 Pro 8GB/256GB Almond. Zamieszczamy ją poniżej.

Oświadczenie NTT SystemOświadczenie NTT System Oświadczenie NTT System

Więcej o:
Komentarze (112)
Finał finał feralnych zakupów na Black Friday. NTT System sprzeda smartfony klientom w niższej cenie
Zaloguj się
 • bratjolki

  Oceniono 64 razy 62

  Za mało.
  Za późno.
  Bez klasy
  Tyle szumu i skowytu o "dwie stówki" pomyłki. Na Różyckiego mieli więcej klasy.
  NTT Cieniasy
  NTT Smutne, kombinujące Janusze biznysu.

 • cozano

  Oceniono 62 razy 60

  Nazwijmy to bardzo delikatnie, NTT System jest bardzo daleki od profesjonalizmu.

 • ryjaroslawa

  Oceniono 53 razy 53

  Trzeba było dopiero internetów, żeby januszowa firma zrozumiała, że w przyszłym roku należy w połowie listopada podnieść ceny o 30%, żeby potem je obniżyć o 15% :D :D :D

 • kaszanka_z_ziemniaka

  Oceniono 50 razy 50

  43 osoby toto kupiły na allegro w tej cenie.
  Tak się kupuje gigantyczne straty wizerunkowe za 8600zł.
  Brawo!

 • finli

  Oceniono 46 razy 44

  "Ponieważ prawa Klientów są w naszej firmie bezwzględnie szanowane..." czyżby? Bo odnoszę wrażenie, że sprawa została załatwiona tak a nie inaczej wyłącznie dzięki temu, że zrobił się szum....

  " Firma pozostaje na stanowisku, że niższa cena smarfona OnePlus 7 Pro to efekt błędu w systemie" warto brać odpowiedzialność za swoje błędy, a nie przerzucać jej na klientów.

 • remo29

  Oceniono 39 razy 39

  Kuźwa, dym taki, jakby się pomylili i zamiast za 2000 zł wystawili za 200... A tak przypadkiem wyszedł normalny Black Friday, nieznany po tej stronie Odry.

 • cezar85

  Oceniono 37 razy 35

  "Cena towaru wskazana na stronie sklepu internetowego w sposób jednoznaczny i niebudzący wątpliwości wskazywała na błąd i to na tyle oczywisty, że z łatwością mogła/a go Pani/Pan zauważyć porównując cenę z ofertami innych oficjalnych sprzedawców w Polsce, a nawet bez dalszego sprawdzania kierując się jedynie zasadami logiki i doświadczenia życiowego."

  znaczy, że klient jest tępy, bo uwierzył w 15% rabatu.... a miała być złotówka

 • icehunter

  Oceniono 32 razy 30

  Ale debil wymyślił odpowiedź. Cytując fragment "kierując się jedynie zasadami logiki i doświadczenia życiowego." Co to matole ma do rzeczy? Klient szuka dobrej ceny, kupuje, płaci i do widzenia. Co to za g*wniane wypociny???

 • siekier35

  Oceniono 30 razy 30

  NTT System,tak się traci renomę chciwcy.
  za grosze(w stosunku do obrotów i marży) stracić reputację?
  i dobrze wam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX