Szczoteczka soniczna lepsza od zwykłej? Wyjaśniamy różnice i podpowiadamy, który model wybrać

Szczoteczka soniczna zwana także ultradźwiękową, to jedno z największych osiągnięć technologicznych w dziedzinie stomatologii. Dzięki nim osoby, które nie poświęcają zbyt wiele uwagi szczotkowaniu mogą cieszyć się higieniczną jamą ustną.
 

Co jest lepsze dla zębów i dziąseł: zwykła szczoteczka, elektryczna, czy soniczna?

Zalecany przez stomatologów czas szczotkowania zębów wynosi 2 minuty. To ile ruchów jest w stanie wykonać człowiek ręką w tym czasie zależy od predyspozycji i jest trudno mierzalne. Szczoteczka soniczna wykona ponad 60 tysięcy drgań, a elektryczna 16 tysięcy. Im więcej ruchów rotacyjnych, tym kamień nazębny, pozostałości jedzenia i bakterię są skuteczniej usuwane. Zaletą szczoteczki sonicznej jest to, że nawet podczas szczotkowania zębów pół minuty zachowana zostaje higiena jamy ustnej jak przy szczotkowaniu dwie minuty lub nawet dłużej innymi sposobami. Szczoteczki soniczne są bardzo delikatne dla dziąseł, jest więc zalecana osobom, które zmagają się z nadwrażliwością. 

Szczoteczka soniczna Philips Sonic Care

Mycie zębów szczoteczką soniczną Philips Sonic Care przez dwie minuty, jest równoważne z myciem zębów szczoteczką manualną przez miesiąc. To jeden z argumentów na korzyść najnowszych technologii. To dobry wybór dla osób, które chcą uzyskać bielszy odcień zębów, gdyż intensywne ruchy pulsacyjne i rotacyjne usuwają zdecydowanie więcej osadu nazębnego. Warto jednak zwrócić uwagę na technikę mycia. Nawet najlepsza szczoteczka nie spełni swojego zdania jeśli będzie używana z nieodpowiednim naciskiem, bądź niektóre miejsca będą wykluczone z czyszczenia. Warto pamiętać o higienie całej jamy ustnej i użyć urządzenia do szczotkowania dziąseł nie pomijając łuków zębowych, wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni żujących. Szczoteczka soniczna Philips Sonic Care ma kilka trybów prędkości oraz ruchów. Pewne jest to, że korzystając z takiej szczoteczki zdrowie jamy ustnej znacznie poprawi się w ciągu 2 tygodni. 

Jakie efekty możesz osiągnąć dzięki szczoteczce sonicznej?

  • widocznie zredukowane przebarwienia powstałe w skutek picia kawy, herbaty lub palenia tytoniu
  • szybkie przywrócenie naturalnej bieli zębów
  • zredukowanie płytki nazębnej po miesiącu nawet o 11%
  • poprawa higieny jamy ustnej oraz stanu zębów
  • ochrona dziąseł przed zapaleniami i krwawieniem
  • długotrwały, świeży oddech
  • wzmocniona ochrona przeciw próchnicy

Szczoteczka sonicznaSzczoteczka soniczna Fot. Materiały partnera

Więcej o: