Fortnite nie tylko przez sieć, ale też z kumplem na kanapie. Nowa aktualizacja wprowadza split screen

Fortnite w ostatnim czasie przechodzi spore zmiany. Do nowej mapy doszła kolejna duża zmiana, czyli split screen. Epic Games zapowiada rozwój tej funkcji.
Zobacz wideo

Epic Games do Fortnite wprowadził nową funkcję, której nikt się nie spodziewał. Aktualizacja 11.30 wprowadziła split screen. Od teraz na Xboxie One i PlayStation 4 można grać w Fortnite nie tylko przez sieć, ale razem z kolegą, który siedzi na kanapie obok. Co ważne, nie jest to tylko chwilowa świąteczna opcja, ponieważ Epic Games zapowiedziało, że ma zamiar rozwijać tę możliwość nadchodzących miesiącach i udostępnił narzędzia w grze do zgłaszania uwag. To największa, ale oczywiście nie jedyna zmiana. 

Aktualizacja Fortnite do wersji 11.30 to nie tylko split screen

Wraz z nową aktualizacją możliwe stało się przeglądanie zawartości sklepu przy użyciu urządzeń mobilnych. Od teraz dzienny limit przekazywania prezentów wzrósł z trzech do pięciu. Przemodelowaniu uległ licznik amunicji, który pokazuje konkretną liczbę pozostałej amunicji, zamiast wcześniejszego pełnego paska. W trybie kreatywnym dodano nowe przedmioty: Podstępne Pole, Postępometr oraz Siorbane Szuwary. Można też korzystać z nowej Wyspy-archipelagu. Ponadto można wybrać własne komunikat zakończenia gry, przegranej i zwycięstwa.

Fortnite rozpoczął już wcześniej współpracę z Disneyem, przy promocji nowej części Gwiezdnych Wojen. W związku z tym na sobotę 14 grudnia o 20:00 przygotowany specjalny pokaz fragmentu filmu Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie.

embed

To oczywiście nie jest pełna lista zmian. Ta jest wyjątkowo długa i możecie ją dokładnie prześledzić na tej stronie. Spora część aktualizacji została poświęcona świętom, tak by gracze mogli poczuć ich magię. 

Więcej o: