FIFA 20. Ruszyło głosowanie na drużynę roku. W zestawieniu również Robert Lewandowski

Po raz pierwszy w historii gracze mogą wpłynąć na kształt jedenastki roku w FIFIE. Rozpoczęło się głosowanie na Team of The Year w FIFA 20.
Zobacz wideo

Co roku Electronic Arts wybiera w FIFIE drużynę roku. Gracze którzy trafią do takiej jedenastki dostają specjalne wzmocnione karty, które następnie można dostać podczas rozpakowywania różnych paczek w FIFA Ultimate Team. W tym roku po raz pierwszy wpływ na wygląd drużyny roku wpływ będą mieli gracze. Decyzja nie została oddana jednak zupełnie w ich ręce. EA podkreśla, że ostateczny skład drużyny roku będzie wypadkową między głosami społeczności, a wyborami firmy. 

Szansę na dostanie się do FIFA 20 Team of the Year ma 55 piłkarzy. Wśród nich Lewandowski

Do drużyny roku zostało nominowanych aż 55 piłkarzy, którzy zdaniem EA spisywali się najlepiej na boiskach przez ostatnie 12 miesięcy. Gracze FIFA 20 mogą dokonać wyboru między czterema bramkarzami, 18 obrońcami, 16 pomocnikami oraz taką samą liczbą napastników. Wśród nominowanych znalazł się jeden Polak i jest to oczywiście Robert Lewandowski. Najliczniej reprezentowana jest drużyna Liverpoolu, tegorocznego zwycięzcy Ligi Mistrzów. Niemal cała jedenastka mogłaby składać się jedynie z graczy tej drużyny, gdyż nominowano aż 10 piłkarzy The Reds.

Głosowanie ruszyło w czwartek 12 grudnia i potrwa do następnego piątku, 20 grudnia. Gracze mają szanse wybrać całą jedenastkę. W tym celu należy wejść na stronę EA i dopasować graczy do pozycji na boisku. Logując się do swojego konta w grze, za głosowanie otrzymamy mały bonus. EA jako nagrodę przygotowało eleganckie boiskowe stroje - Team of the Year Tuxedo Kit, który to w grze będzie dostępny od stycznia. 

Więcej o: