Japonia. Do sklepów trafił egzoszkielet, który odciąży pracowników fizycznych. Kosztuje tyle, co smartfon

Japonia ma najstarsze społeczeństwo na świecie, co jest dużym problemem tego kraju. Rozwiązaniem mogą być egzoszkielety, które odciążą starszych pracowników fizycznych. Takie urządzenia były dotąd zbyt drogie, ale w sklepach można już kupić w przystępnej scenie "Every Muscle Suit".
Zobacz wideo

Egzoszkielet to bioniczny szkielet, który wspomaga nasze ciało i pozwala wykonywać rzeczy normalnie dla nas nieosiągalne. Można wykorzystywać go w celach medycznych, ale także i do maksymalizacji osiągów w pracy. Problemem dotychczas była cena takich urządzeń, które są zbudowane z licznych części elektromechanicznych. 

 

Teraz jednak każdy będzie mógł pozwolić sobie na zakup własnego egzoszkieletu. W Japonii w sklepach pojawiło się urządzenie od firmy INNOPHYS o nazwie "Every Muscle Suit", którego cena jest na tyle niska, że na jego zakup może pozwolić sobie niemal każdy. Japoński egzoszkielet kosztuje 136 tys. Yenów, czyli około 4800 zł. Tyle co topowy smartfon. Niska cena wynika z tego, że "Every Muscle Suit" nie potrzebuje silników czy baterii, a jedynie małej ręcznej pompki. Urządzenie po założeniu trzeba napompować, a mechanizmy pneumatyczne pozwalają dźwigać z łatwością przedmioty ważące do 24 kg (sam egzoszkielet waży 3,8 kg). Dodatkowo, oprócz zwiększenia naszych mocy przerobowych, egzoszkielet ma zbawienny wpływ na nasz kręgosłup i mięśnie, które dzięki zabezpieczeniom są znacznie mniej obciążone.

 

Japonia ma najstarsze społeczeństwo na świecie. Egzoszkielet znacznie pomoże pracownikom fizycznym

Japonia ma spore problemy związane ze starzeniem się swojego społeczeństwa. Wiek emerytalny wynosi tam 60 lat, ale rząd myśli już o podniesieniu go o 10 lat. Jak pisze TechAcute.com, portal informujący o egzoszkielecie, średni wiek pracownika w Japonii to więcej niż 40 lat. W sektorze budowlanym, zaledwie jedna osoba na dziesięć ma mniej niż 30 lat. Ze względu na nadmierny wysiłek w pracy w Kraju Kwitnącej Wiśni ginie tak wiele osób, że powstał specjalny termin na taką sytuację - karoshi. Egzoszkielety mogą odciążyć wszystkich pracowników fizycznych i zmniejszyć liczbę karoshi w tym kraju. Pojawienie się tych urządzeń dostępnych dla każdego zwiastuje rewolucję w pracy fizycznej, która stanie się znacznie łatwiejsza i mniej obciążająca.

Więcej o: