Tak będzie wyglądało PlayStation 5? Do sieci trafiły nieoficjalne wizualizacje

PlayStation 5 zostało już oficjalnie zapowiedziane, ale Sony wciąż nie odsłoniło wszystkich karta. Wciąż nie wiemy jak będzie wyglądała konsumencka wersja konsoli. Teraz pogląd na to dają nieoficjalne rendery.
Zobacz wideo

Konsole nowej generacji rozpalają wyobraźnie graczy na całym świecie.Głównie fanów PlayStation, ponieważ o nowym urządzeniu od Microsoftu wiemy już wszystko. Xbox Series X zaskoczył przede wszystkim nietypowym kształtem, który stał się obiektem licznych żartów w internecie. Bryła konsoli wielu osobom przypomina lodówkę.

Mimo wielu przeciwników tego designu, znaleźli się także i jego entuzjaści. Microsoft osiągnął już swój cel i wzbudził zainteresowanie, które może być ciężko przebić PlayStation 5. Nadal nie wiadomo, na jaki design zdecydowali się projektanci Sony, ale pewien pomysł na to ma użytkownik forum resetera, który stworzył rendery nowej konsoli.

PlayStation 5 na nieoficjalnych renderach

Wygląd PlayStation 5 poznaliśmy już kilka miesięcy temu. Ekstrawagancki design oparty na rzymskiej piątce przykuwał uwagę i okazał się nawet być prawdziwy. Konsola Sony została w końcu uchwycona na zdjęciach i wyglądała dokładnie tak, jak w dokumentach patentowych. Okazało się jednak, że była to wersja deweloperska. To jednak wzbudziło kolejne pytania, ponieważ takie warianty urządzeń, zazwyczaj przypominają komputery osobiste, w blaszanych obudowach. Dlaczego więc Sony poświęciło czas i zasoby, by zaprojektować tak nietypowy kształt PlayStation 5? Oczywistą odpowiedzią jest lepszy system chłodzenia. Możliwe więc, że wersja konsumencka będzie bliźniaczo podobna do deweloperskiej.

Inną wizję na to ma użytkownik CrimsonNocturne, który stworzył rendery nadchodzącej konsoli. Jak widać, zachował on koncepcję rzymskiej piątki, która zaznacza generację konsoli. Z tym, że "V" nie występuje u góry, a jedynie z boku urządzenia.

embed

Efekt ten CrimsonNocturne uzyskał dzięki klinowej budowie PlayStation 5. W ten sposób konsola zyskuje lepszy system odprowadzania ciepła, dzięki kratkom na wentylatory z tyło oraz z boków urządzenia. 

embed

Z przodu znalazło się tylko miejsce na napęd na płyty oraz na przyciski dotykowe. Wszystkie wejścia zostały umieszczone z tyłu, łącznie z USB. Wydaje się, że to niewygodne rozwiązanie, ale możliwe, że kontrolery będą ładowane bezprzewodowo - wystarczyłoby wtedy położyć je na konsoli.

embed
Więcej o: