JBL zebrał pieniądze na słuchawki zasilane energią solarną. Mogą działać bez podłączania do gniazdka

JBL postanowił stworzyć słuchawki zasilane energią słoneczną. Fundusze na ten cel zebrał na portalu crowdfundingowym. Zasilanie pozwoli im działać w zasadzie bez przerwy.
Zobacz wideo

JBL zdecydował się na dość nietypowy sposób ufundowania swojego nowego projektu. Firma postanowiła zebrać pieniądze na portalu Indiegogo, co na tak duże przedsiębiorstwo jest nietypowym ruchem. Projekt wydał się jednak na tyle interesujący, że błyskawicznie zebrano kwotę potrzebną do jego realizacji. O 11:00 w czwartek 19 grudnia JBL dostał pieniądze od 954 osób, co stanowi 190 proc. kwoty potrzebnej do stworzenia urządzenia, a do zakończenia zbiórki zostało wciąż 27 dni. 

JBL stworzy słuchawki zasilane energią słoneczną

Na słuchawki JBL REFLECT Eternal w pierwszej turze kosztowały 75 dolarów, następni chętni będą musieli wyłożyć 99 dolarów, a ostatnie 600 sztuk będzie kosztowało 165 dolarów. Słuchawki mają być zasilane energią słoneczną dzięki materiałowi Powerfoyle, który został zamontowany na pałąku. Wbudowana bateria pozwoli na wyjątkowo długie działanie. Spędzając 1,5 godziny na zewnątrz, czas działania będzie wynosił 68 godzin, dwie godziny to już 168 godzin, a spędzając na słońcu 2,5 godziny dziennie, słuchawki nie powinny się w ogóle rozładować. Gdyby się to jednak stało, urządzenie można oczywiście podładować z użyciem kabla USB. Co ważne, słuchawki mają nawet czerpać energię ze sztucznych źródeł światła, choć będzie to mniej efektywne. 

 

Ładowanie na kablu ma trwać do pełna około 2 godzin, ale 15 min na kablu powinno wystarczyć na działanie przez 120 min. Na jednej słuchawce znalazła się dioda wskazująca stan naładowania baterii, a z drugiej przyciski do sterowania muzyką.

embed
Więcej o: