CES 2020: Samsung pokazał nowy telewizor 8K oraz drugi obracający się

Podczas CES 2020 Samsung na prezentacji The First Look skupił się na telewizorach. Pokazano nowy The Wall, urządzenia 8K ze wsparciem algorytmów sztucznej inteligencji oraz telewizor dla milenialsów, który obraca się razem ze smartfonem.
Zobacz wideo

Samsung targi CES 2020 w Las Vegas rozpoczął od prezentacji The First Look, podczas której zaprezentowano nowe telewizory producenta. Pokazano m.in. The Wall wykonany w technologii Micro LED. To seria największych telewizorów w ofercie producenta. Niestety nie są one dostępne w regularnej sprzedaży - Samsung tworzy je wyłącznie na zamówienie. Zaprezentowano także The Wall w rozmiarze 75 cali, co jest skromnym wynikiem w porównaniu do największego urządzenia z serii, które ma 292 cale przekątnej ekranu, czyli ok. 7,5 m.

Kolejnym ważnym punktem był telewizor QLED Q950TS. Tegoroczny model Samsunga jest w zasadzie bezramkowy - ramki mają kilka milimetrów grubości i są praktycznie niewidoczne. Ekran zajmuje aż 99 proc. powierzchni przedniego panelu. Telewizor jest w stanie obsłużyć rozdzielczość 8K, ale w związku z małą popularnością tego standardu (filmowcy dopiero przyswajają 4K), urządzenie wyposażono w algorytmy sztucznej inteligencji bazujące na sieciach neuronowych. Te mają skalować obraz do wyższej rozdzielczości 8K. Ponadto będą uczyły się lokalnie, na każdym egzemplarzu, więc z czasem obraz powinien wyglądać coraz lepiej.

Sztuczna inteligencja będzie zarządzać także dźwiękiem, dzięki czemu może obserwować obiekty na ekranie (np. lecący samolot) i tworzyć efekt dźwięku przestrzennego 5.1, nawet jeśli materiału nie stworzono w tym standardzie. Co więcej, telewizor sam będzie regulował głośność dialogów, by dostosować je do otoczenia, na przykład włączonego odkurzacza.

 

Samsung na CES 2020 pokazał telewizor dla milenialsów

Sero to z kolei intrygujący nowatorski pomysł Samsunga. Postanowiono stworzyć telewizor dla milenialsów oraz generacji Z, które spędzają dużo czasu ze smartfonami. W związku z tym projektanci doszli do wniosku, że wiele osób chciałoby mieć telewizor, który działa jak ekran smartfona i kiedy obrócimy telefon, to samo zrobi telewizor. Smartfona łączymy z Sero, który służy jako ekran duplikujący obraz.

 

>>> Wszystko na temat targów CES 2020 w Las Vegas przeczytasz TUTAJ

Więcej o: