Model Y to nowy tajemniczy projekt Tesli. Elon Musk tańczył podczas prezentacji

Elon Musk pojawił się na inauguracji działalności Tesla Gigafactory 3 w Chinach. Podczas swojego wystąpienia zapowiedział rozpoczęcie programu Tesla Model Y i... zatańczył.
Zobacz wideo

Tesla Gigafactory 3 w Szanghaju produkuje samochody już od dwóch miesięcy, ale dopiero w tym tygodniu nastąpiła oficjalna inauguracja działalności fabryki. Wydarzenie było firmowane nowym samochodem - Tesla Model Y, który ma być produkowany w pierwszej fabryce firmy poza Stanami Zjednoczonymi. Całości wystąpienia towarzyszyła metrowa figura litery "Y" oraz baner ze zdjęciem samochodu. Na wydarzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć Elona Muska, który zapowiedział nowy program oraz, jak to ma zwyczaju, zapewnił odpowiednie show. W trakcie prezentacji odtworzono utwór "More Than You Know" Axwella Ingrosso, do którego miliarder zaczął tańczyć. Zachęcony oklaskami i okrzykami zgromadzonych ludzi zdjął nawet marynarkę.

 

Znacznie ważniejsze było jednak to, o czym mówił, czyli nowy model samochodu elektrycznego jego firmy.

Elon Musk twierdzi, że Tesla Model Y będzie najpopularniejszym pojazdem firmy

Elon Musk ogłosił start programu Tesla Model Y, co zapewne oznacza rozpoczęcie prac nad taśmą produkcyjną dla tego samochodu. Tymczasem warto dodać, że informacje o aucie pojawiły się już w 2018 roku. Do stworzenia pojazdu mają zostać zastosowane zaawansowane technologie produkcyjne, które zostaną ujawnione w przyszłości. Może chodzić o nowe przewody, dostosowane do aut elektrycznych i robotów je produkujących. Miałyby one być twardsze, a ich długość ograniczona do 100 m (przy 1,5 km okablowania w obecnych modelach). Elon Musk stwierdził, że zapotrzebowanie na Tesla Model Y może być większe, niż na wszystkie inne samochody firmy razem wzięte.

Fabryka Tesli w Chinach/APFabryka Tesli w Chinach/AP Elon Musk w fabryce Tesli w Chinach/ AP, Ding Ting

Miliarder podziękował także za pracę włożoną w powstanie Gigafactory, bo zaledwie rok wcześniej w tym samym miejscu było pole. Teraz, dwa miesiące po uruchomieniu linii montażowych, chińska fabryka wypuszcza już 3 tys. samochodów tygodniowo. 

Więcej o:
Komentarze (27)
Model Y to nowy tajemniczy projekt Tesli. Elon Musk tańczył podczas prezentacji
Zaloguj się
 • hejeczka

  Oceniono 5 razy 3

  A Mateusz dalej coś tam bredzi o elektromobilności, powołuje pełnomocników i jakieś ministerstwa.

 • grundol1

  Oceniono 3 razy 3

  Toss a coin to your Musk.

 • i.l

  Oceniono 21 razy 3

  Jeden uparty facet zmusił cały świat do przejścia na elektryki, choć najwięksi eksperci mówili, że to niemożliwe. Tak się bawi, tak się bawi.. Musk!

 • jac_l_w

  Oceniono 4 razy 0

  Musk tańczył i ogłosił, że Y będzie popularniejszy od wszystkich innych Tesli razem wziętych. Super! Ale już z tym produkowaniem 3 tysięcy tygodniowo, to bzdura. Chińskie media szacują, że produkcja nie przekracza 1 tysiąca na tydzień, a 2 do 3 tysięcy będzie produkowanych w ostatnim tygodniu czerwca. No i jeszcze drobiazg: czy ktoś widział jakiekolwiek zdjęcia tłoczni, spawalni lub lakierni w nowej fabryce? Zapewne nie, bo podobno ich tam jeszcze nie ma. To by tłumaczyło niespotykane tempo uruchomienia fabryki. Przywożą wszystko z Fremont i robią montaż końcowy. Pic na wodę i fotomontaż, czyli Tesla business as usual.

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 4 razy 0

  Kolejny na kolanach przed zbrodniczym reżimem. Kapitalizm nie ma żadnego kręgosłupa moralnego. Nie liczy się nic poza pieniądzem. Nawet ci, którzy nie mają już co z tymi pieniędzmi zrobić chcą ich jeszcze więcej.

 • paulogarnies

  Oceniono 10 razy -4

  Model Y znany jest od dawna u Muska.. Zawsze wszystkim powtarza przy każdym projekcie..
  Yebne jeszcze trochę grosza od sponsorów..

 • sokrates2.life

  Oceniono 5 razy -5

  Elą, może hYdrogę wreszcię?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX