CES 2020. Sony stworzyło nową linię telewizorów z myślą o PlayStation 5 i Xbox Series X

Sony, podobnie jak inni producenci, wykorzystało targi CES 2020 do pokazania nowej linii telewizorów. Jak przyznali przedstawiciele firmy, urządzenia były projektowane z myślą o konsolach nowej generacji: PlayStation 5 i Xbox Series X.
Zobacz wideo

Kończące się właśnie największe targi elektroniki CES 2020 w Las Vegas to przede wszystkim okazja na zaprezentowanie nowych produktów. Sony nie zszokowało żadnym urządzeniem, ani nie zaskoczyło prezentacją PlayStation 5. Ot potwierdzenie informacji o konsoli i pokaz nowych telewizorów 8K, 4K, OLED i LCD. Urządzenie oczywiście są wspierane szeregiem autorskich rozwiązań japońskiej firmy, które gwarantują wysoką jakość wyświetlanego obrazu, ale raczej nie nie zostaną w świadomości odbiorców zbyt długo, jak obracany telewizor Samsunga dla millenialsów. Zdradzono jednak jeden szczegół, który może skłonić rzeszę ludzi do wyboru telewizorów Sony.

Sony projektowało nowe telewizory z myślą o PlayStation 5 i Xbox Series X

Japońska firma ma mocne argumenty za tym, by stawiać na wirtualną rozgrywkę, szczególnie, że sama jest producentem jednej z trzech najważniejszych konsol na rynku. Gry komputerowe są najbardziej dochodowe wśród wszystkich segmentów branży rozrywkowej, wyprzedzając filmy i muzykę. Nic więc dziwnego, że Sony mocno na nie stawia. Na tyle, że nowe telewizory były projektowane głównie z myślą o PlayStation 5 i Xbox Series X, tak by konsole mogły uwolnić swój pełny potencjał, informuje portal Tech Radar. Jeszcze dwie generację temu, przy premierze PS3 i Xbox 360 taki ruch był naturalny, ponieważ konsole miały służyć jako domowe centra multimedialne. Niemal 15 lat później, porzucono ten pomysł, a konsole mają służyć głównie do grania. Jednak branża na tyle się rozrosła (GTA 5 w dobę po premierze zarobiło 800 mln dolarów, przy kosztach produkcji 266 mln dolarów), że i tak opłaca się robić telewizory pod graczy.

Tak więc projektanci Sony postarali się, by nowe urządzenia mogły wykorzystać HDR w rozdzielczości 8K czy wyświetlać obraz w 120 FPS przy jakość 4K. Ponadto zadbano o "szybszy czas reakcji przez wejścia HDMI" dzięki portom w standardzie HDMI 2.1, co pozwoli zmaksymalizować osiągi konsol nowej generacji.

>>> Więcej na temat targów CES 2020 na naszej stronie, znajdziesz pod TYM linkiem

Więcej o:
Komentarze (2)
CES 2020: Sony stworzyło nową linię telewizorów z myślą o PlayStation 5 i Xbox Series X
Zaloguj się
 • jestem_robotem

  0

  Szkoda że tryb 3d nie jest rozwijany.

 • info0

  Oceniono 1 raz -1

  No to Sony jest w tyle za LG, albo inaczej, to już wiadomo z jakich matryc Sony będzie w swoich TV korzystać. Z matryc LG.
  LG C9 oferuje już to co pokazało Sony, do tego wspiera G-Sync, więc można sobie kompa podłączyć i to w cenie ok 8500zł. Bajka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX