Instagram aktualizuje Boomerang. Nowe funkcje znane są z konkurencyjnych aplikacji

Instagram zaktualizował aplikację do edycji wideo, Boomerang. To jedna z największych zmian, która dodaje funkcje znane u konkurencji już od bardzo dawna.
Zobacz wideo

Instagram to zdecydowanie najważniejsza na świecie platforma do udostępniania zdjęć i krótkich wideo. Jednak jak pokazuje przykład Snapchata, potęga nie trwa wiecznie. Za trendami trzeba przynajmniej nadążać, jeśli nie da się ich już kreować. Takim krokiem było chociażby Instastories, czyli skopiowana funkcjonalność rzeczonego Snapchata. Następnie Instagram pożyczył filtry na twarze z tej samej aplikacji, a teraz rozbudował Boomerang na modłę TikToka. Ten serwis zdobywa obecnie najwięcej użytkowników, szczególnie wśród młodzieży i to jego Instagram powinien obawiać się najbardziej. Nie dziwi więc dodanie nowych opcji edycji wideo, u konkurencji wprowadzonych już bardzo dawno temu

Instagram aktualizuje Boomerang i dodaje nowe opcje edycji wideo

Część z tych funkcji wydaje się tak naturalna dla edytora wideo, że aż dziwne jest, iż Instagram nie wprowadził ich wcześniej. Boomerang od zawsze był jednak prostym narzędziem, a nie kombajnem, który pozwala na zrobienie praktycznie wszystkiego. Główną jego funkcją, jak wskazuje nazwa, było zapętlenie wideo i puszczanie go od początku do końca i od tyłu, co pozwalało uzyskać zabawny i interesujący efekt. Ponadto wystarczy nacisnąć ikonę lemniskaty, czyli tzw. leniwej ósemki i wszystko można wykonać z poziomu aplikacji Instagrama. Od teraz po wciśnięciu loga Boomerangu, dostępne są cztery nowe funkcje.

Po pierwsze niewymieniona w Twittcie funkcja Trimming, pozwala na przycięcie wideo. Można więc usunąć nudny początek lub niefortunną końcówkę. Kolejną opcją edycji klipu jest klasyczne SlowMo, czy efekt spowolnienia, dzięki któremu wideo będzie odtwarzane o połowę wolniej. Echo tworzy na obrazie rozmycie ruchu, dzięki dodaniu przezroczystego śladu za ruchomymi obiektami. Najbardziej skomplikowane jest Duo, funkcja która przewija szybko klip do samego początku dodając cyfrowy efekt.  

Więcej o: