Cyberpunk 2077 opóźniony! CD Projekt RED przesuwa premierę wyczekiwanej gry

Studio CD Projekt RED w krótkim oświadczeniu poinformowało o przesunięciu premiery gry Cyberpunk 2077. Tytuł pierwotnie miał trafić do sprzedaży 16 kwietnia.

Na Cyberpunka 2077 poczekamy co najmniej kilka miesięcy dłużej. Twórcy gry poinformowali w czwartek, że premiera gry została przesunięta na 17 września 2020 r. Nie jest to ogromne zaskoczenie zważywszy na fakt, że w kuluarach już od jakiegoś czasu mówiło się o sporym opóźnieniu w pracach nad tytułem.

Chcielibyśmy Państwu przekazać ważne informacje dotyczące daty wydania gry Cyberpunk 2077. Dzisiaj postanowiliśmy przesunąć premierę z kwietnia na 17 września 2020

- czytamy w oficjalnym oświadczeniu firmy.

Dalej twórcy tłumaczą, że choć gra jest już kompletna i "można ją przejść od początku do końca", to przed pracownikami studia wciąż wiele pracy.

Night City jest ogromne, zróżnicowane i pełne przygód: biorąc pod uwagę jego skalę i złożoność uznaliśmy, że potrzebujemy więcej czasu, aby zakończyć testowanie, usunąć usterki i nadać grze ostateczny szlif. Chcemy, aby Cyberpunk 2077 był ukoronowaniem naszej pracy na obecnej generacji konsol. Dzisiejsza decyzja da nam kilka cennych miesięcy, których potrzebujemy, by gra mogła zasłużyć na miano doskonałej

- tłumaczą dalej współzałożyciel firmy Marcin Iwiński oraz szef studia Adam Badowski.

Czytaj też:  Efekt "Wiedźmina". CD Projekt znów bije rekordy na giełdzie

Cyberpunk 2077Cyberpunk 2077 fot. DM

Na Cyberpunka 2077 czeka cały świat

Cyberpunk 2077 to w tym momencie jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji w świecie gier. Trudno znaleźć tytuł, który bardziej rozgrzewa oczekiwania dziennikarzy, analityków i graczy. Gra skradła show na prestiżowych targach E3 2019, gdy okazało się, że w jedną z głównych postaci wcieli się hollywoodzki aktor Keanu Reeves.

Oczywiście nawet bez wsparcia Keanu Cyberpunk 2077 był jedną z bardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat. Nie ma jednak wątpliwości, że jego obecność jeszcze bardziej przyczyni się do marketingowego, a w konsekwencji komercyjnego sukcesu CD Projektu i Cyberpunk 2077.

O tym, że Reeves okazał się dla polskiej firmy strzałem w dziesiątkę, może świadczyć fakt, że już kilka godzin po ogłoszeniu daty premiery Cyberpunka 2077 i rozpoczęcia przedsprzedaży tytuł trafił na pierwsze miejsce na liście bestsellerów platformy Steam.

O co chodzi w Cyberpunku 2077?

Cyberpunk 2077 to gra cRPG, oparta na licencji "papierowej" gry fabularnej "Cyberpunk" Tytuł przenosi nas do futurystycznego Night City, którym rządzą gangi i bezduszne megakorporacje.

Jednym z ważniejszych elementów świata gry jest zamiłowanie ludzi do modyfikowania ciała za pomocą tzw. wszczepów, które zwiększają ich możliwości psychofizyczne. Na ulicach Night City spotkamy więc osoby z cybernetycznymi implantami nóg, rąk, oczu oraz wielu innych narządów.

W grze wcielamy się w postać V - prywatnego najemnika bądź najemniczki (możemy zdecydować się na rozgrywkę zarówno męską, jak i żeńską postacią), który/która próbuje przetrwać w jednym z najbardziej niebezpiecznych miast Ameryki Północnej, bo za takie uznawane jest Night City.

Więcej o: