Oto najpopularniejsze aplikacje mobilne na świecie. W 2019 roku znów padł rekord. 204 mld pobrań

W 2019 roku na całym świecie pobrano aż 204 mld aplikacji, a użytkownicy zostawili w sklepach Google Play i Apple App Store 120 mld dolarów - wynika z raportu firmy App Annie. Wiemy też, które aplikacje cieszyły się największą popularnością.
Zobacz wideo

Najnowszy raport firmy analityczne App Annie dostarcza wielu ciekawych informacji na temat rynku aplikacji mobilnych. Okazuje się, że wbrew niektórym prognozom wcale się on nie kurczy. W ub. roku na świecie pobrano aż 204 mld aplikacji, co oznacza wzrost o 6 proc. w porównaniu z 2018. Za ten wynik odpowiadają głównie takie kraje, jak Chiny, Brazylia, Indonezja oraz Indie.

Raport App AnieRaport App Anie App Anie

Z raportu "The State of Mobile 2020" wynika również, że użytkownicy smartfonów wydali w 2019 roku aż 120 mld dolarów w sklepach Google Play i Apple App Store, a za 72 procent z tej kwoty odpowiadają gry. Z kolei w przypadku aplikacji aż 96 proc. przychodów pochodziło z subskrypcji.

Średnia czasu spędzonego ze smartfonem w rekuŚrednia czasu spędzonego ze smartfonem w reku fot. App Anie

W 2019 roku spędziliśmy średnio 3 godziny i 40 minut dziennie, korzystając z aplikacji i grając w gry mobilne. To wzrost aż o 35 procent w porównaniu z rokiem 2017. Z danych App Annie wynika, że najbardziej intensywnie ze smartfonów korzystali mieszkańcy Indonezji oraz Chin. 

Najpopularniejsze aplikacje w 2019 roku

Z raportu App Anie wynika, że na rynku mobilnym dominuje firma Marka Zuckerberga. Aplikacje z największą miesięczną liczbą użytkowników w 2019 r. to WhatsApp, Facebook i Messenger. W przypadku gier największą popularnością cieszą się z kolei PUBG MOBILECandy Crush Saga.

Najpopularniejsze aplikacje i gryNajpopularniejsze aplikacje i gry fot. App Anie

Najchętniej pobierane aplikacje w 2019 roku

Sytuacja wygląda bliźniaczo, gdy weźmiemy pod uwagę liczbę pobrań. Tu  na podium również znajdziemy trzy aplikacje od Facebooka, a za nimi znalazł się TikTok. W przypadku gier pierwsze miejsce przypadło Free Fire, przed PUBG MOBILE oraz Subway Surfers.

Najchętniej pobierane aplikacje 2019Najchętniej pobierane aplikacje 2019 fot. App Anie

Najlepiej zarabiające aplikacje w 2019 roku

Najlepiej zarabiającą aplikacją w 2019 roku okazał się Tinder. Wysoko znalazł się również Netflix oraz dwie aplikacje (Tencent Video, iQIYI), która poza Chinami są praktycznie nieznane. Jeśli chodzi o gry, to najwięcej zarobili twórcy Fate, Honour of KingsCandy Crush Saga.

Najlepiej zarabiające aplikacje 2019Najlepiej zarabiające aplikacje 2019 Najlepiej zarabiające aplikacje 2019

Więcej o: