Ważne zmiany na Allegro. Od marca w serwisie kupimy złoto, srebro i diamenty

Allegro wprowadza zmiany w regulaminie i działaniu serwisu. Nowości będą wprowadzane stopniowo. Na początek wymóg posiadania certyfikatu przy sprzedaży pieców na paliwa stałe w trosce o środowisko. Następnie produkty inwestycyjne - na Allegro kupicie złoto, srebro czy diamenty.
Zobacz wideo

Allegro nieustannie się rozwija. Z portalu aukcyjnego platforma stała się serwisem transakcyjnym z różnymi programami dla klientów. Dość wspomnieć, że klienci Allegro Smart! mają możliwość zakupu na portalu biletów na różne wydarzenia, jak np. koncerty. Serwis współpracuje z firmami kurierskimi, żeby zapewnić tańszą i szybszą dostawę. Pozwala także dynamicznie rozwijać się licznym przedsiębiorstwom - co tydzień na platformie rejestruje się 1000 nowych kont firmowych.

Allegro w samym 2019 roku zainwestowało miliard złotych w różne narzędzia dla kupujących i sprzedających, o 80 proc. więcej niż w roku poprzedzającym. W bieżącym roku wydatki te mają być wyższe jeszcze o kilkadziesiąt procent. Efektem  tego jest chociażby 80 firm, które przekroczyły 1 mln złotych obrotu w pierwszym roku działalności. Serwis planuje w najbliższych tygodniach kolejne zmiany.

Na Allegro już niedługo kupisz certyfikowane piece, a także złoto, srebro i diamenty

Allegro aktualizuje swój regulamin i wprowadza zmiany w działaniu serwisu. Z mniejszych, ale wciąż znaczących zmian, pojawiło się usprawnienie systemu rabatów transakcyjnych czy nowy sposób rozliczania kosztów dostawy z Allegro Smart! z kurierem. Nowe zasady dotyczą także prowizji, która będzie teraz naliczania od łącznej wartości przedmiotu i kosztu dostawy (nie dotyczy to posiadaczy Allegro Smart!). W regulaminie, dla większej transparentności, pojawią się ponadto informacje o sortowaniu po trafności i powodach nakładania ograniczeń na konta. Zmiany dot. rabatów wejdą w życie 24 marca, pozostałe już 4 lutego. 

To jednak kosmetyka, choć te drobne poprawki z pewnością usprawnią działanie serwisu. Ciekawsze wydają się dwie ostatnie ważne zmiany. Od 4 lutego Allegro będzie wymagało certyfikatów przy sprzedaży pieców na paliwa stałe, "by wpierać działania chroniące środowiska". Na portalu będzie można kupić także złoto, srebro czy diamenty, bowiem od 17 marca Allegro poszerza swój portal o możliwość sprzedaży produktów inwestycyjnych. 

Więcej o: