Ważne zmiany na Allegro. Od marca w serwisie kupimy złoto, srebro i diamenty

Allegro wprowadza zmiany w regulaminie i działaniu serwisu. Nowości będą wprowadzane stopniowo. Na początek wymóg posiadania certyfikatu przy sprzedaży pieców na paliwa stałe w trosce o środowisko. Następnie produkty inwestycyjne - na Allegro kupicie złoto, srebro czy diamenty.
Zobacz wideo

Allegro nieustannie się rozwija. Z portalu aukcyjnego platforma stała się serwisem transakcyjnym z różnymi programami dla klientów. Dość wspomnieć, że klienci Allegro Smart! mają możliwość zakupu na portalu biletów na różne wydarzenia, jak np. koncerty. Serwis współpracuje z firmami kurierskimi, żeby zapewnić tańszą i szybszą dostawę. Pozwala także dynamicznie rozwijać się licznym przedsiębiorstwom - co tydzień na platformie rejestruje się 1000 nowych kont firmowych.

Allegro w samym 2019 roku zainwestowało miliard złotych w różne narzędzia dla kupujących i sprzedających, o 80 proc. więcej niż w roku poprzedzającym. W bieżącym roku wydatki te mają być wyższe jeszcze o kilkadziesiąt procent. Efektem  tego jest chociażby 80 firm, które przekroczyły 1 mln złotych obrotu w pierwszym roku działalności. Serwis planuje w najbliższych tygodniach kolejne zmiany.

Na Allegro już niedługo kupisz certyfikowane piece, a także złoto, srebro i diamenty

Allegro aktualizuje swój regulamin i wprowadza zmiany w działaniu serwisu. Z mniejszych, ale wciąż znaczących zmian, pojawiło się usprawnienie systemu rabatów transakcyjnych czy nowy sposób rozliczania kosztów dostawy z Allegro Smart! z kurierem. Nowe zasady dotyczą także prowizji, która będzie teraz naliczania od łącznej wartości przedmiotu i kosztu dostawy (nie dotyczy to posiadaczy Allegro Smart!). W regulaminie, dla większej transparentności, pojawią się ponadto informacje o sortowaniu po trafności i powodach nakładania ograniczeń na konta. Zmiany dot. rabatów wejdą w życie 24 marca, pozostałe już 4 lutego

To jednak kosmetyka, choć te drobne poprawki z pewnością usprawnią działanie serwisu. Ciekawsze wydają się dwie ostatnie ważne zmiany. Od 4 lutego Allegro będzie wymagało certyfikatów przy sprzedaży pieców na paliwa stałe, "by wpierać działania chroniące środowiska". Na portalu będzie można kupić także złoto, srebro czy diamenty, bowiem od 17 marca Allegro poszerza swój portal o możliwość sprzedaży produktów inwestycyjnych. 

Więcej o:
Komentarze (9)
Ważne zmiany na Allegro. Od marca w serwisie kupimy złoto, srebro i diamenty
Zaloguj się
 • krystos

  Oceniono 5 razy 5

  Wieszczę temu portalowi powolną lecz nieustepliwą agonkę, która już się zaczęła.
  Dlaczego?
  Jak bardzo pazernym można być na kasę i naliczać prowizję także od kosztów wysyłki?!?!?!

 • arrow1234

  Oceniono 5 razy 5

  Nikt nie zwraca uwagi na kolosalną podwyżkę prowizji - od teraz będzie naliczana razem z kosztami wysyłki, czyli sprzedałem przedmiot za 10 zł, wysyłka 13 zł - do tej pory prowizja od 10 zł, od teraz od 23 zł !!!

 • nabbuko

  Oceniono 3 razy 3

  Wspaniale! Biorąc pod uwagę tony podrabianych ciuchów czy butów, którymi bezkarnie handluje się na alegro, to będziemy świadkami wielu fascynujących dramatów pt. "cena była okazyjna, a ja właśnie szukałem diamentów i złota. Skąd mogłem wiedzieć, że ztracę moje 130 zł. Błagam pomóżcie."

 • panako

  Oceniono 2 razy 2

  a moze najpierw allegro by porawilo filtrowanie podczas wyszukiwania produktow? Bo becny interface (mozliwosc filtrowania aukcji) to tragedia

 • majkwiecie

  Oceniono 3 razy 1

  Złodzieje wprowadzają kolejne prowizje

 • Von Plumke

  Oceniono 1 raz -1

  "by wpierać działania ochronny środowiska " - tak to wygląda: wpiera się nam dzialania najchętniej pod trudno weryfikowalnymi pretekstami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX