Wyciekło zdjęcie PlayStation 5 i menu konsoli. Fani nie są zadowoleni

Wygląd PlayStation 5 to największa tajemnica dotycząca nowej konsoli Sony. Teraz do sieci trafiły kolejne fotografie i wiele wskazuje, że mogą być one prawdziwe. Na zdjęciu uchwycono także menu PS 5.
Zobacz wideo

Premiera PlayStation 5 jest planowana na okres świąteczny tego roku, ale Sony nie odkryło jeszcze wszystkich kart. Nieznana jest cena konsoli, ani jej wygląd. Japończycy wciąż czekają z oficjalną prezentacją, ale są szanse, że pobiją szum medialny, jaki wzbudził Microsoft przy ujawnieniu projektu Xbox Series X. Kontrowersyjny prostopadłościan nie wszystkim przypadł do gustu i na jego temat powstało mnóstwo memów, porównujących konsole choćby do lodówki. Teraz podobne emocje wywołuje zdjęcie i rendery PlayStation 5. Wcześniej spekulowano, że konsola będzie miała kształt rzymskiej piątki, czyli "V", co potwierdzały dokumenty patentowe. I owszem, konsola Sony przybrała taki kształt, ale jedynie w wersji deweloperskiej. Opinie wobec tego projektu był mieszane, ale w obliczu nowych przecieków, wielu krytyków mogłoby jednak zmienić zdanie. 

PlayStation 5 na nowych zdjęciach i renderach. Fani nie są zadowoleni

Przecieki pojawiły się na forum 4chan i pochodzą od anonimowych użytkowników. Wizualizacja, a raczej jej projekt, nie wzbudza zachwytu i pozytywnych odczuć. Taki kształt konsoli wydaje się potwierdzać zdjęcie, które choć niewyraźne, zawiera widoczny obrys, identyczny z tym z projektu.

embed

Nieregularnej bryle chyba najbliżej do kształtu litery "X".

Design PlayStation 5 nie trafił w gusta fanów, którzy niemal jednogłośnie go skrytykowali. Wielu z nich marzy, by nie okazało się to prawdą, ale zdjęcie nie zostało zweryfikowane jako fałszywe, jak to zazwyczaj ma miejsce w przypadku takich przecieków. Z duża dozą prawdopodobieństwa, może być to więc ostateczny kształt PlayStation 5. 

embed

Wyciekło także zdjęcie menu do PS5. Te niespecjalnie się różni od znanego z PS4 interfejsu, co nie powinno dziwić. Interesujący jest rozmiar dysku konsoli, której menu sfotografowano. 1 Terabajt może nie szokuje tak przy standardowych nośnikach pamięci, ale przy dysku SSD może już robić wrażenie. Na obrazku widać też ikonę przypominającą jakąś grę, ale to jedynie Decima Engine, silnik graficzny Guerilla Games. 

Menu w PlayStation 5Menu w PlayStation 5 fot. 4chan

Więcej o: