To FIFA? To PES? Nie to Kapitan Tsubasa! Namco Bandai wydaje grę na podstawie legendarnego anime

Kapitan Tsubasa to kultowe anime z lat 90. na którym wychowało się całe pokolenie milenialsów. Namco Bandai jeszcze w tym roku wypuści grę o podtytule Rise of New Champions. W Polsce za dystrybucję będzie odpowiadać Cenega.
Zobacz wideo

Kapitan Tsubasa to bohater wielu milenialsów. Anime o tej samej nazwie leciało swojego czasu w polskich stacjach telewizyjnych, a dzieciaki namiętnie je oglądały. W końcu, kto nie marzył, by połączyć skłonność do akrobacji z azjatyckich sztuk walki z tym co było największą pasją prawie każdego dzieciaka, czyli piłką nożną? Zapewniam, że nie było osób, które by tego nie chciały. Te marzenia ziściły się w historii zawodników klubu FC Nankatsu rywalizujących z innymi japońskich klubów. Oczywiście, gry z Kapitanem Tsubasą powstawały już wcześniej, ale nie łatwo było dostać je na Zachodzie. Tym razem ma być inaczej.

Kapitan Tsubasa: Rise of New Champions jeszcze w tym roku. W Polsce grę wyda Cenega

Kapita Tsubasa: Rise of New Champions zostało oficjalnie zapowiedziane przez Namco Bandai. Czy FIFA i PES mają się czego obawiać? Wątpliwe, ponieważ będzie to zupełnie inna produkcja, tak jak inna jest prawdziwa piłka nożna, od tej pokazywanej w serialu z lat 90.. To może być jednak świetna odskocznia i konkurencja dla nowego trybu Volta w FIFA 20. Patrząc na zwiastun widać, że gra będzie na wskroś zręcznościowa i efektowna, tak jak na Kapitana Tsubasę przystało. Wszystkim strzałom i spektakularnym paradom będzie towarzyszyło coś na kształt duchowego przewodnika, jak tygrys czy smok, co da im dodatkowego "kopa".

 

Gra ukaże się jeszcze w tym roku na komputeryPlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Nie trzeba się też martwić o to czy produkcja pojawi się w Polsce. Wiadomo już, że tak się stanie, a jej wydawcą na rodzimym rynku jest Cenega.

Więcej o: