Google płaci nawet 4 zł za wypełnienie ankiety. Premie za ankiety Google debiutują w Polsce

Google zapłaci nawet 4 zł za wypełnienie ankiety. Aplikacja Premie za ankiety Google debiutuje w Polsce, Chile oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Zobacz wideo

Premie za ankiety Google weszły do Polski, Chile i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Gigant technologiczny płaci za ich wykonywanie, lecz środki można wykorzystać jedynie w sklepie Google Play. Tam znajdziemy nie tylko aplikacje, ale także książki, filmy i muzykę, także zarobione pieniądze można sensownie spożytkować. Cena jaką firma zapłaci za wypełnienie ankiety jest uzależniona przede wszystkim od długości ankiety i czasu potrzebnego na jej wypełnienie. Za najdłuższe ankiety można otrzymać 4 zł, ale zdecydowana większość warta jest kilkadziesiąt groszy. Są one jednak dość krótkie i wypełnienie nawet kilku dziennie, nie powinno sprawić większego problemu.  

Na wydanie zarobionych środków mamy 12 miesięcy. Jeśli tego nie zrobimy, to niestety przepadną. Pytania w ankietach są zadawane w zależności od naszej płci, wieku czy języka. Firma zachęca także do włączenia lokalizacji w aplikacji, dzięki czemu będziemy otrzymywać pytania dotyczące miejsc, które odwiedzamy. 

Google Ankiety pozwala firmie zbierać dane w nieco bardziej etyczny sposób

Skandale dotyczące nielegalnego pozyskiwania danych użytkowników zdążyły nam już spowszednieć. Nie znaczy to jednak, że nie jest to ważny temat i wciąż należy zwracać nań uwagę. Google zdecydowało się na dość logiczny krok i za dane oferuje po prostu pieniądze, dzięki czemu każdy może sam zdecydować czy chce je udostępnić firmie. Co jednak dalej dzieje się z danymi?

Firma zapewnia, że nie są wykorzystywane do personalizowania reklam i tworzenia naszego profilu w bazie firmy, z wyjątkiem danych demograficznych i związanych z lokalizacją. Pozostałe zgromadzone informacje są używane jedynie przez aplikacje ankiet. I owszem, Google przekazuje je firmom trzecim, ale firm zapewnia, że jedynie jako dane zbiorcze, więc indywidualnych informacji nie da się z nich wyłuskać. 

Więcej o:
Komentarze (11)
Google płaci nawet 4 zł za wypełnienie ankiety. Premie za ankiety Google debiutują w Polsce
Zaloguj się
 • mjs05

  Oceniono 8 razy 8

  Jakieś 20 lat za późno. Moda na takie "zarabianie w sieci" już się dawno skończyła, przynajmniej w Polsce.

 • pierwsze_all

  Oceniono 4 razy 4

  Tak, tak, wiemy jak wyglądają te programy zbierania punkcików. W ciągu roku będziesz w stanie uzbierać tyle punktów, że możesz sobie za to "kupić" równowartość gumy do żucia, ale tak małych kwot nie wypłacają, więc po określonym czasie przepadną, a jeleń zostanie z kupą reklamowego śmiecia. Na początek wyślą ci pięć ankiet, poświęcisz na to np. godzinę podając na tacy swoje dane, a jak już się podjarasz, że masz dychę na koncie, to się źródełko skończy i nawet tej dychy nie zobaczysz. Ściema.

 • John Dow

  Oceniono 1 raz 1

  Nawet 4 złote! Szok! Co z taką kupą kasy zrobić?

 • sabaton128

  Oceniono 8 razy -4

  Czekam na oszołomów mówiących, jakie to niebezpieczne jest, gdy jakieś tam algorytmy wiedzą, że raz w tygodniu chodzę do Biedronki przy ul. Dworcowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX