UOKiK nałożył 50 mln kary na Polkomtel. Powodem dodatkowe opłaty za streaming

UOKiK nałożył na Polkomtel olbrzymią karę. Przedsiębiorstwo musi zapłacić 50 mln zł za naliczanie dodatkowej opłaty podczas korzystania z serwisów streamingowych. Decyzja nie jest prawomocna i Polkomtel może się odwołać.
Zobacz wideo

W latach 2013-2017 Polkomtel naliczał użytkownikom usług Nielimitowany Internet, Bezpieczny internet oraz Pakiet non stop dodatkowe opłaty za korzystanie w internecie z usług streamingowych. Za każdą minutę oglądania filmów na Netflixie czy YouTube, a nawet za słuchanie radia on-line trzeba było dopłacić 40 groszy. Ponadto dodatkowe opłaty nie były wyszczególnione na fakturze. O naliczeniu takiej opłaty można było dowiedzieć się po analizie bilingów, gdzie widniały dodatkowo płatne usługi multimedialne. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał te działania za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów.

UOKiK nałożył ponad 50 mln złotych kary na Polkomtel

W związku z tymi działaniami UOKiK nałożył na Polkomtel karę w wysokości 50 634 687 zł. Urząd uznał, że abonenci powinni mieć dostęp do wszystkich bezpłatnych treści dostęp w ramach abonamentu, który opłacają, bez ponoszenia dodatkowych opłat, a przedsiębiorcy nie powinni nakładać ograniczeń w tej materii.

W toku postępowania potwierdziliśmy, że abonenci nie mogli w pełni korzystać z pakietu, ponieważ ponosili nieuzasadnione opłaty. Wiele osób zawierając umowę było przekonanych, że będą mogli korzystać z wykupionej transmisji danych

- mówi Marek Niechciał, Prezes UOKiK. Postępowanie przeciwko operatorowi rozpoczęło się w grudniu 2018 roku. Oprócz kary przedsiębiorstwo musi w mediach społecznościowych i na swojej stronie internetowej opublikować oświadczenie zawierające link do rozstrzygnięcia urzędu. Decyzja podjęta przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta nie jest jednak prawomocna i Polkomtel może się od niej odwołać do sądu. 

Więcej o:
Komentarze (14)
UOKiK nałożył 50 mln kary na Polkomtel. Powodem dodatkowe opłaty za streaming
Zaloguj się
 • pszczy2000

  Oceniono 11 razy 9

  Włażenie w tylną część ciała prezesa nie pomaga,czyżby jeszcze za mało wazeliny?

 • pafcio007

  Oceniono 9 razy 7

  ....kara będzie cofnięta po tym jak PISat wyemituje odpowiednią ilość "spotów społecznych " zachwalających obecny rząd.

 • remo29

  Oceniono 4 razy 4

  Widzisz, Zygmunt? Taki duży a nie wie, że jak złodziejowi da się palec, to przyjdzie po rękę?

 • nowak.t

  Oceniono 3 razy 3

  Za mało kulawemu i jego pisdzieckiej bandzie w dude wchodzi. Solorz starej się bardziej bo będzie większy domiar

 • Tadeusz Olczak

  Oceniono 4 razy 2

  Dobrze się stalo, ale to pewnie nie jest koniec batalii, prawnicy cos wymyśla. Mam jednak nadzieję, ze normą bedzie karanie nieuczciwych przedsiebiorcow, którzy tylko przez niedopatrzenie dopuścili do pobierania zawyzonych oplat.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 1 raz 1

  Hehehe, myślał że będzie Kantorem czy innym Rotenbergiem, a zrobią z niego Chodorkowskiego.
  Widzisz, Solorz? Trzeba było ich tępić jak pierwszy raz wyciągnęli łapy po twój majątek. Bo co by ci zrobili, ujawnili akta z poprzedniej fuchy?

 • browar100

  Oceniono 1 raz 1

  Sądy już prawie przejęte i anulujemy karę podpisano PiS.

 • Wies Kwiec

  Oceniono 1 raz 1

  I dobrze. Solorz płaszczy się przed PiS i dostaje nagrodę.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 3 razy 1

  W trwamie płaci się za wszystko 5 x drożej, a zamiast kary, jeszcze co rusz "rząd" pis jeszcze im kasiorę daje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX