Kultowa marka powraca. Philips Fidelio X3 to słuchawki dla wymagających

Daniel Maikowski, Amsterdam
Na konferencji w Amsterdamie Philips zaprezentował słuchawki Philips Fidelio X3. To dość zaskakujący powrót, bo od premiery ostatniego modelu z tej serii minęło już 5 lat.

Fidelio to marka, która cieszy się sporym uznaniem wśród pasjonatów audio. Philips postanowił nam o niej przypomnieć. Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafią nauszne słuchawki Fidelio X3, czyli bezpośredni następca popularnego modelu X2. Miałem okazję spędzić z nimi kilka chwil i muszę przyznać, że pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.

Fidelio X3 wyróżniają się nietuzinkowym designem. Stalowa ramka, na której oparto konstrukcję, została pokryta czarną skórą Muirhead o satynowym wykończeniu. Filcowa opaska i welurowe poduszki sprawiają, że słuchawki nosi się bardzo wygodnie, a słowa te pisze osoba, która na co dzień nosi okulary i miewa spore problemy z wieloma modelami słuchawek nausznych.

Obudowa głośników została wykończona tkaniną firmy Kvadrat, która - jak zapewnia producent - niweluje wzrost ciśnienia powietrza i odbicie fal zza głośników. Philips zastosował tu również dwuwarstwowe elementy nauszne z nową konstrukcją opaski dla lepszej redukcji wibracji.

Philips Fidelio X3Philips Fidelio X3 fot. DM

Fidelio X3. Jak brzmią słuchawki Philipsa dla wymagających?

Fidelio X3 to słuchawki o konstrukcji otwartej. Oznacza to, że muzykę słychać też na zewnątrz. Z tego powodu z nie sprawdzą się w przypadku osób, które szukają bardziej mobilnych słuchawek.

Jeśli chodzi odsłuch to jest naprawdę dobrze. Słychać przestrzeń, a poszczególne ścieżki są od siebie odseparowane. Basy i środek brzmią optymalnie, jednak swoją siłę Fidelio X3 pokazują na wysokich częstotliwościach, z którymi słuchawki z tej półki cenowej miewają problemy.

Fidelio X3 obsługują dźwięk wysokiej jakości (HRA) dzięki szerokiemu pasmu przenoszenia od 5 Hz do 40 KHz. Słuchawki mogą być używane w trybie zbalansowanym, gdzie obydwa kanały są od siebie oddzielone, aby poprawić separację audio. Urządzenie posiada odłączany przewód ze złączem MMCX, który zapewniają przesył dźwięku w wysokiej rozdzielczości.

Słuchawki Philips Fidelio X3 pojawią się w sprzedaży w połowie 2020 roku.

Więcej o: