Cyberpunk 2077 i jego opóźnienie nie są powodem zwolnień w CDP. Firma zabiera głos

Wczoraj gruchnęła wiadomość, że polski dystrybutor Cyberpunk 2077 rozpoczął masowe zwolnienia pracowników. Nie są jednak one związane z opóźnieniem najnowszej produkcji studia CD Projekt RED, zapewnia szef CDP.
Zobacz wideo

Na początku ubiegłego tygodnia studio CD Projekt RED ogłosiło, że jest zmuszone przesunąć jedną z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Cyberpunk 2077 zadebiutuje dopiero 17 września, a nie jak pierwotnie zakładano 16 kwietnia. Następnie pojawiły się doniesienia o masowych zwolnieniach w CDP. To dystrybutor gier, który w Polsce rozprowadza oprócz Wiedźmina, marki takie jak World of Warcraft czy Call of Duty. Zbieżność w nazwie (skrót od CD Projekt to CDP), nie jest przypadkowa. Jeszcze do 2012 roku obie firmy funkcjonowały jako jedna. Postanowiono je jednak rozdzielić. W ten sposób powstało studio CD Projekt RED oraz dystrybutor CDP.

Cyberpunk 2077 nie jest powodem masowych zwolnień w CDP

Wiele osób obawiało się, że kłopoty w CDP mogą wpłynąć na realizację zamówień Cyberpunk 2077, szczególnie tych przedpremierowych. Gracze jednak zostali szybko poinformowani, że nie muszą się martwić i "wszystkie zamówienia przedpremierowe złożone bezpośrednio u dystrybutora CDP Sp. z o.o zostaną zrealizowane". Portal Komputer Świat poinformował, że z nieoficjalnych źródeł wie, iż powodem masowych zwolnień w CDP jest przesunięcie premiery Cyberpunka 2077. Dystrybutor ponoć miał przygotować wszystko na kwietniową premierę, w tym plakaty i gadżety z datą premiery, które stały się nieaktualne. CDP miało rzekomo nie wiedzieć nic na temat przełożenia premiery, mimo że taki ruch mógł być planowany jeszcze w zeszłym roku. 

Teraz dla serwis PPE, który o komentarz poprosił Roberta Wesołowskiego, dyrektora generalnego i współwłaściciela CDP, ustosunkowała się w lakonicznym komunikacie sama firma:

1. CDP Sp.z o.o zostało poinformowane o przesunięciu daty wydania gry Cyberpunk 2077 w dniu 16 Stycznia 2020 r. Jest to zachowanie zgodne z przyjęta rynkową praktyką informacyjną.
2. Zwolnienia przeprowadzone w CDP Sp. z o.o. nie są związane z informacją o przesunięciu daty wydania Cyberpunk 2077.

CDP zwolniło mniej więcej połowę załogi. Włodarze firmy przyglądają się nowym rozwiązaniom strategicznym.

Więcej o: