Otwarcie Park of Poland już niebawem. Inwestorzy dopełniają formalności i wciąż szukają rąk do pracy

Bartłomiej Pawlak
Park of Poland, czyli ogromny park rozrywki pod Warszawą zostanie otwarty już niebawem. Prace budowlane zostały ukończone jeszcze w grudniu i od tamtego czasu trwają oficjalne odbiory inwestycji. Jednocześnie wciąż trwa rekrutacja pracowników - poszukiwane są osoby na kilkanaście stanowisk. O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi klienci wejdą do wody najprawdopodobniej jeszcze w lutym.

Gigantyczny park rozrywki Park of Poland i będący jego częścią aquapark Suntago Wodny Świat od 2017 roku powstają we wsi Wręcza pod Mszczonowem, niespełna 50 km od Warszawy. Suntago będzie jednym z największych parków wodnych na świecie i zaoferuje wiele atrakcji, dzięki którym Polacy będą mogli odpocząć od zimowej aury wśród palm.

Nic dziwnego, że temat otwarcia parku budzi spore emocje. Początkowo inwestorzy deklarowali, że pierwsi klienci zaznają z wodnych szaleństw w sercu Mazowsza jeszcze w 2019 roku. Jak informowaliśmy pod koniec listopada, budowa parku została nieco opóźniona "ze względu na nieoczekiwane okoliczności", a oficjalne otwarcie parku nastąpi na początku 2020 roku.

>>> Oto, jak budowa Park of Poland wyglądała w połowie 2019 roku. Odwiedziliśmy inwestycję w Mszczonowie:

Zobacz wideo

Kiedy otwarcie Park of Poland?

Jak udało nam się teraz dowiedzieć, ostatnie prace budowlane faktycznie zostały zakończone w grudniu, a inwestor zgłosił wtedy park rozrywki do oficjalnych odbiorów. Zatwierdzenie wszystkich pozwoleń trochę potrwało, jednak zbliża się już najprawdopodobniej ku końcowi.

Bardzo możliwe zatem, że w najbliższych tygodniach formalności zostaną zakończone i park zostanie otwarty dla klientów. Niestety przedstawiciele Park of Poland na razie nie chcą obiecywać konkretnych terminów mówiąc jedynie, że otwarcie nastąpi jeszcze w tym kwartale. Oficjalnego terminarza brak, podobnie jak wyczekiwanych przez klientów cen biletów wstępu.

Park of Poland - stan z połowy listopada 2019Park of Poland - stan z połowy listopada 2019 fot. materiały prasowe

Nieco więcej dowiemy się jednak w najprawdopodobniej w drugiej połowie lutego, bo wtedy planowane jest spotkanie z mediami. I choć inwestorzy tego nie potwierdzają - możemy podejrzewać, że park wystartuje właśnie po tej dacie. Bardzo możliwe zatem, że oficjalne otwarcie odbędzie się w ostatnim tygodniu lutego lub na przełomie lutego i marca.

To zresztą zgadzałoby się z ostatnimi doniesieniami mediów. Jak informowała w środę warszawska wyborcza.pl, w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Żyrardowie (pod którego podlega gmina Mszczonów) zaplanowano przeprowadzenie kontroli obowiązkowej ukończonego niedawno parku. Ma ona odbyć się w pierwszym tygodniu lutego, co oznacza, że pozwolenie na użytkowanie inwestorzy dostaną (o ile kontrola nie wykaże żadnych problemów) po ok. tygodniu. Otwarcie w drugiej połowie lutego jest zatem jak najbardziej realne.

Rekrutacja wciąż trwa

Co ciekawe, Park of Poland już od wielu miesięcy prowadzi intensywną rekrutację pracowników, która trwa już od czerwca. Jak informowaliśmy w sierpniu podobno szukano już ostatnich osób do pracy, ale najwyraźniej nie udało się ich znaleźć, bo rekrutacja trwa w dalszym ciągu. W połowie listopada oraz w grudniu organizowane były nawet "dni kariery".

Już wchodząc na stronę główną Park of Poland jesteśmy "atakowani" komunikatem o prowadzonej właśnie rekrutacji. Z serwisu dowiemy się, że inwestorzy szukają pracowników przede wszystkim do samego Suntago Wodny Świat - ratownika wodnego, pracowników poszczególnych stref klimatycznych - ale również osób dbających o zaplecze parku - kasjera, kucharza, kosmetologa, kierowników działów, a nawet specjalisty IT. Na ten moment na stronie parku znajdziemy ogłoszenia na 18 różnych stanowisk. Kolejne są wciąż dostępne u internetowych pośredników pomagających znaleźć pracę.

Oferty pracy dostępne są na stronie Park of PolandOferty pracy dostępne są na stronie Park of Poland fot. screen ze strony Park of Poland

Oczywiście park już zatrudnił przynajmniej kilkaset osób, co zapewne nie było łatwym zadaniem. Być może jednak to problem ze znalezieniem ostatnich rąk do pracy powoduje opóźnienia w otwarciu parku? Oby te problemy nie wpłynęły negatywnie na termin otwarcia inwestycji.

Oferty pracy dostępne są na stronie Park of PolandOferty pracy dostępne są na stronie Park of Poland fot. screen ze strony Park of Poland

Jakie atrakcje zaoferuje Park of Poland?

Park of Poland to park rozrywki, którego główną częścią jest aquapark Suntago Wodny Świat. To największy w Europie zadaszony park wodny i jednocześnie jeden z większych takich obiektów na świecie. Pod rozkładanym dachem (będzie on otwierany w lecie) znalazły się dwie hale z łącznie 18 basenami o łącznej powierzchni 3500 metrów kw., liczne pokoje tematyczne, 10 saun, solanki, wodne place zabaw, a nawet jedna z niewielu w tej części Europy maszyn Surf-Air, która umożliwia surfowanie pod dachem. A wszystko to w cieniu ponad 740 żywych palm sprawdzanych z tropikalnych miejsc z całego świata.

Budowa kompleksu Park of Poland - 27.08.2019Budowa kompleksu Park of Poland - 27.08.2019 fot. Bartłomiej Pawlak / Next.Gazeta.pl

Ogromną atrakcją będą również 32 zjeżdżalnie o łącznej długości 3,2 km. Największa z nich będzie miała aż 320 metrów, czyli tyle, co wysokość Wieży Eiffela. To najwięcej wśród wszystkich parków wodnych na Starym Kontynencie. Poza tym park zaoferuje również ponad 100 domków jednorodzinnych, które będą stanowiły bazę noclegową, a w przyszłości dwa hotele które zakwaterują 700 kolejnych osób. Suntago Wodny Świat będzie obsługiwał nawet 15 tys. osób dziennie.

Więcej na temat parku dowiecie się z naszych poprzednich artykułów:

Więcej o: