Samsung Galaxy A11 z dużą baterią i trzema obiektywami. Budżetowy smartfon już w marcu?

Samsung powoli szykuje się na tegoroczne premiery. Wśród nich będzie Galaxy A11, najbardziej przystępny cenowo smartfon z serii. Część informacji na jego temat ujawniają dokumenty złożone przez producenta do amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności.
Zobacz wideo

Samsung premiery swoich urządzeń zazwyczaj planuje na pierwszą połowę roku, dzięki czemu nie kolidują one z debiutami Apple, największego konkurenta Koreańczyków. Najbardziej oczekiwaną premierą jest oczywiście flagowy Samsung Galaxy S20, ale firma raczej niczym nie zaskoczy - wyciekły już nie tylko informacje, ale i oficjalne zdjęcia smartfona. To oczywiście nie jedyny smartfon, jaki przedsiębiorstwo planuje wypuścić w tym roku. Równie ważna jest seria A, nieco bardziej przystępna dla klientów z całego świata. Tutaj jednak sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ w jej ramach smartfony też się różnią. Im wyższy numer, ty mocniejsze urządzenie. O najsłabszej, ale też najtańszego urządzenia z serii dowiadujemy się z dokumentów złożonych przez Samsunga do amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności. 

Samsung Galaxy A11 będzie dużą baterią i trzy obiektywy z tyłu

Jak donosi SamMobile, dokumenty dostarczone do FCC zawierają wizualizację smartfona. Dzięki temu wiadomo, że urządzenie będzie miało z tyłu trzy obiektywy aparatu, w porównaniu do zaledwie jednego w Galaxy A10. Skaner odcisków palców umieszczono na tylnej obudowie, co także ujawniają dokumenty. Zamieszczono w nich także informacje o baterii, która miałaby mieć pojemność 4000 mAh. To tyle samo co A10, ale lepszą wydajność ma zapewnić procesor Snapdragon 625/626.

Samsung Galaxy A11Samsung Galaxy A11 fot. Samsung/FCC

Wcześniejsze doniesienia mówiły o tym, że Samsung Galaxy A11 będzie miał 2GB RAM, 32 GB pojemności dysku oraz Androida 10 opartego na One UI 2.0 od razu po wyjęciu z pudełka. Nie wiadomo kiedy Samsung planuje premierę swojego smartfona, ale zeszłoroczny model został pokazany w marcu, więc ten termin jest najbardziej prawdopodobny również w tym roku. A jeśli Samsung załatwia już sprawy administracyjne, to można być pewnym, że premiera A11 jest tuż za rogiem.

Więcej o: