Koronawirus zmusił Apple do zamknięcia sklepu. Firma ograniczyła też służbowe podróże pracowników

Koronawirus jest problemem nie tylko zdrowotnym, ale wpływa także na gospodarkę. Odczuwa to już Apple, które było zmuszone zamknąć jeden sklep w Chinach oraz ograniczyć podróże służbowe swoich pracowników. Firma ze względu na epidemię koronawirusa zmieniła także szacunki co do przychodów na drugi kwartał.
Zobacz wideo

Epidemia koronawirusa jest dla niektórych doskonałą okazją żeby zarobić na tragedii. Oprócz rzeczywiście potrzebnych masek, lepiej sprzedają się także kombinezony, rękawiczki czy gogle ochronne. Niektórzy jednak rozpoczęli już produkcję koszulek związanych z koronawirusem. To nie oznacza, że gospodarka zyska na epidemii. Bynajmniej, SARS spowodowało straty na 80-90 mld dol, więc wiele przedsiębiorstw już teraz obawia się konsekwencji obecnej epidemii. Szczególnie że ta się ciągle rozwija - zginęły już 132 osoby, a ponad 6000 jest zakażonych wirusem 2019-nCoV. 

Apple zamyka sklep w Chinach i ogranicza podróże służbowe. Powodem koronawirus

Prezes Apple, Tim Cook, przyznał, że koronawirus wpływa na działania firmy w Chinach, podaje CNBC. Firma ograniczyła już służbowe podróże pracowników i pozwala tylko na "istotne podróże w celach biznesowych". Apple było także zmuszone zamknąć jeden sklep ze względu na epidemię, a w innych placówkach skrócono czas pracy. Przedsiębiorstwo dostarcza także pracownikom zestawy przydatnych rzeczy podczas epidemii, przede wszystkim dla kadry z Wuhan, a w dalszej kolejności do wszystkich zatrudnionych przez Apple w Chinach. 

Firma produkuję większość iPhone'ów właśnie w Państwie Środka. Dwie główne fabryki są znacznie oddalone od Wuhan, ale Bloomberg już wcześniej donosił, że stan zagrożenie zdrowia publicznego wpłynie na działania Apple. Tim Cook zapewnił, że firma pomaga poszkodowanym oraz iż współpracuje z szefostwem chińskich oddziałów. Dodał, że myślami są ze wszystkim osobami z regionu.

Koronawirus wpłynął na szacunki przychodów Apple

W związku z epidemią, Apple zmieniło swoje szacunku przychodów na drugi kwartał 2020 roku. Przewidywania mówią o nietypowym rozstrzale i analitycy Apple przewidują, że przychód firmy wyniesie między 63 mld a 67 mld dolarów. Tak duży rozstrzał jest związany niepewnością dot. konsekwencji epidemii koronawirusa.

Więcej o: