Apple szykuje zupełnie nowy produkt? AirTags miałyby trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Apple pracuje nad nowym produktem. AirTags to niewielkie urządzenie, które doczepimy do torebki lub breloku z kluczami, dzięki czemu będziemy mogli łatwiej zlokalizować te przedmioty.
Zobacz wideo

Apple ma za sobą znakomity kwartał. Amerykańska firma osiągnęła rekordowe przychody, a sprzedaż iPhone'a 11 wystrzeliła w górę, co zaskoczyło wielu branżowych ekspertów. Gigant z Cupertino nie zasypia jednak gruszek w popiele i już teraz myśli nad nowymi urządzeniami.

Jednym z nich jest "tani iPhone". Wiele wskazuje na to, że iPhone SE 2 zostanie pokazany w marcu. Niewykluczone jednak, że Apple szykuje dla nas inną niespodziankę. Tak przynajmniej sugeruje analityk Ming-Chi Kuo. Warto zaznaczać, że Kuo to niezwykle dobrze poinformowane źródło, a wypuszczane przez niego przecieki dotyczące Apple zazwyczaj się potwierdzają.

AirTags - Apple szykuje nowy produkt

Z informacji przekazanych przez Ming-Chi Kuo na łamach serwisu Macrumors wynika, że już w pierwszej połowie roku Apple zaprezentuje nowy produkt. Chodzi o niewielkie urządzenia (tagi), które moglibyśmy przyczepiać do innych przedmiotów, aby łatwiej je zlokalizować.

O tym, że Apple może pracować nad takim gadżetem w branży mówiło się od pewnego czasu, a dowodem na to miał być fakt, że w kodzie źródłowym systemu iOS 13 pojawiła się nazwa "AirTags". Kuo sugeruje, że tagi Apple działałyby w oparciu o technologię Ultra Wideband, która możę dostarczać bardziej precyzyjne informacje o lokalizacji niż Bluetooth czy też Wi-Fi.

To nie koniec ciekawych przecieków od Kuo. Analityk potwierdza, że w pierwszej połowie roku powinniśmy spodziewać się premiery tańszego iPhone'a. Urządzenie zostanie wyposażone w 4,7 calowy ekran LCD, procesor A13 oraz 3 GB RAM. Zdaniem eksperta, w USA telefon ten będzie kosztować 399 dolarów. Jak widać, określenie "tani iPhone" jest więc bardzo umowne.

Inne nowości Apple, których - zdaniem Kuo - powinniśmy się spodziewać w okolicach marca to:

 • odświeżony iPad Pro;
 • nowy MacBook Pro lub MacBook Air;
 • nowe bezprzewodowe słuchawki wysokiej jakości;
 • mata do bezprzewodowego ładowania urządzeń Apple.

Nowy iPhone z czytnikiem linii papilarnej w bocznym przycisku?

Ming-Chi Kuo pokusił się też o prognozy dotyczące przyszłego roku. Jego zdaniem w pierwszej połowie 2021 do sprzedaży trafi iPhone bez charakterystycznego okrągłego przycisku "Home", ale z czytnikiem linii papilarnych (TouchID) umieszczonym  na bocznej krawędzi smartfona.

Więcej o:
Komentarze (42)
Apple szykuje zupełnie nowy produkt? AirTags miałyby trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku
Zaloguj się
 • kwantax

  Oceniono 33 razy 15

  zapewne będzie kosztować więcej niż torebka, do której będzie przyczepiony. Apple kocha doić jelenie.

 • m.godwin

  Oceniono 28 razy 10

  AirTag to dobry produkt dla zagubionych klientów Apple.

 • tomekm1804

  Oceniono 15 razy 9

  Apple jak zwykle pokazuje ludziom koło i oświadcza, że właśnie je wynalazł.

 • superpolpol

  Oceniono 11 razy 3

  Rydzyk i tak jest lepszy. Doi bez gadżetów.

 • phugoid

  Oceniono 2 razy 2

  no se w chwili premiery kosztowal 1999 zl u reselerow (jak to bedzie po polsku?) czyli se2 bedzie mial podobna cene, no moze wersja 256gb bedzie odpowiednio drozsza

 • ochujek

  Oceniono 4 razy 2

  Żadna nowość. Zdarza się że złodzieje oferują bezpłatnie breloczki w niby promocjach, a w rzeczywistości są to nadajniki GPS. Dzięki nim wiedzą gdzie znajduje się interesujące auto i czy właściciel jest w domu.

 • dante_waw

  Oceniono 6 razy 2

  Za jedyne 399 USD szuka??...

  Czy te "AirTagi" beda dzialaly przyczepione do "nie-Applowych" torebek??

  Czy torebki tez beda musialy byc z jabluszkiem??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX