Koronawirus w Chinach. Policyjne drony śledzą ludzi na ulicach i zwracają uwagę tym bez masek [WIDEO]

Chiny wciąż walczą z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Ważnym elementem powstrzymania epidemii, są maski ochronne i unikanie wyjść z domu. O tym policja w Chinach przypomina z pomocą dronów z megafonem.
Zobacz wideo

Maski to podstawowe narzędzie w walce z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Oprócz tego chińskie władze ograniczają obywatelom wyjścia z domów. W celu lepszego monitorowania tego, czy wszyscy trzymają się tych zasad, policja w niektórych miastach używa dronów. Władze Chin dość powszechnie korzystają ze zdobyczy współczesnego świata - wystarczy wspomnieć o systemie ocen obywateli, wszechobecnych systemach rozpoznawania twarzy czy o protestach w Hongkongu, w których technologia odegrała znaczącą rolę. Zwalczanie koronawirusa także wspiera technologia.

Chiny w celu pokonania koronawirusa, używają dronów, by przypominać obywatelom o maskach ochronnych

Przy koronawirusie technologia odgrywa od samego początku swoją rolę. Sztuczna inteligencja przewidziała epidemię przed jej wybuchem, a teraz inny algorytm pracuje nad szczepionką. Chińczycy także angażują technologię do walki z 2019-nCoV. Policja w Taizhou we wschodnich Chinach korzysta z dronów, które monitorują ulicę i przypominają mieszkańcom o myciu rąk oraz noszeniu masek ochronnych.

 

Komunikaty są nadawane na żywo, nie są wcześniej nagranymi ostrzeżeniami. Policjanci sami decydują co powiedzieć, w związku z czym każda wiadomość odnosi się do konkretnej osoby. Mimo powagi sytuacji, funkcjonariusze pozwalają sobie na niewinne żarty, jak uwaga o możliwości obsługi TikToka jedną ręką, a jedzenia pestek dyni drugą.

 
Więcej o:
Komentarze (6)
Koronawirus w Chinach. Policyjne drony śledzą ludzi na ulicach i zwracają uwagę tym, którzy nie noszą masek [WIDEO]
Zaloguj się
 • Wojciech Joński

  Oceniono 2 razy 2

  Można by pomyśleć, że jest to zemsta zwierząt do spółki z wirusem na ludziach, za to co robią naszym braciom mniejszym. Jak ich traktują, nie wspomnę o mordowaniu !

 • bialymisio

  0

  „Władze Chin dość powszechnie korzystają ze zdobyczy współczesnego świata - wystarczy wspomnieć o systemie ocen obywateli, wszechobecnych systemach rozpoznawania twarzy czy o protestach w Hongkongu, w których technologia odegrała znaczącą rolę”.
  Czyli systemy inwigilacji i ograniczania swobód obywatelskich oraz ograniczenia w dostępie do edukacji, ofert pracy, ograniczanie swobody podróżowania itd. (to właśnie jest istota tego systemu oceny obywateli w Chinach) to są zdaniem dziennikarza Agory „zdobycze współczesnego świata”? I jeszcze zalinkowany film z CGTN, czyli stacji należącej i nadzorowanej przez CCTV, rządową chińską stację telewizyjną, publikującą oprócz wiadomości również propagandę i fake newsy mające dyskredytować przeciwników chińskiego rządu.
  Brawo Wy!

 • allinall

  0

  U was w mediach się tylko rozprzestrzenia koronawirus.... A tak naprawde nie ma ani jednego potwierdzonego zgonu jesli chodzi o smierć spowodowana tym wirusem.... Z tego co sie orientuję media z usa zarobiły już na nim 40 mln dorarów... :) ps. Słyszałem że nawet UFO lata nad Chinami i wykrywa wirusa... :)

 • rasta-mw

  0

  Chiny to największy producent dronów na świecie, a ich władze uwielbiają nowinki techniczne. Oni tam już mają prawdziwy matrix, totalna inwigilacja.

 • jack_fallon

  0

  Policyjne drony a na zdjęciu jedyny dron w banku zdjęć - do mierzenia dymu z komina :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX