Do Ursusa może zapukać komornik. Firma wezwana do zapłaty 8,3 mln zł i odsetek Bankowi Millenium

Ursus wydał komunikat, w którym informuje, że do firmy może wejść komornik. Przedsiębiorstwo musi oddać Bankowi Millenium przeszlo 8,3 mln złotych z odsetkami.
Zobacz wideo

Ursus wydał komunikat, w którym informuje o wszczęciu przeciwko spółce egzekucji z wniosku Banku Millenium. Zgodnie z jego treścią, do 5 lutego komornik jedynie dostarczył dokumenty informujące o postępowaniu egzekucyjnym z nieruchomości spółki w Dobrym Mieście. Do tego terminu nie podjęto innych czynności egzekucyjnych. 

Komornik wezwany do spółki Ursus. Bank Millenium domaga się zwrotu 8,3 mln złotych długu

W komunikacie Ursus informuje, że komornik będzie dochodził dla Banku Millenium zwrotu 8 294 884,03 zł oraz odsetek naliczanych od dnia 3 lutego 2020 roku.

Formalną podstawą wszczętej egzekucji jest opatrzony klauzulą wykonalności akt notarialny oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 § 1 pkt 5 Kodeksu postępowania cywilnego złożone przez Ursus S.A. jako zabezpieczenie spłaty kredytu zaciągniętego na podstawie umowy o kredyt rewolwingowy nr 5704/13/475/04 wraz z późn. zm. Na dochodzoną przez bank w postępowaniu egzekucyjnym kwotę składają się należność główna w wysokości 8 294 884,03 zł, odsetki do dnia 3 lutego 2020r. w kwocie 1 356 627,2 zł, koszty zastępstwa prawnego i opłata egzekucyjna"

- czytamy w komunikacie. Dalej Ursus informuje, że spółka po otwarciu przyśpieszonego postępowania układowego podejmie stosowne działania prawne zmierzające do zawieszenia postępowania egzekucyjnego oraz do uchylenia zajęć. Restrukturyzowany Ursus zajmuje się produkcją i sprzedażą maszyn oraz urządzeń rolniczych. Na Giełdzie Papierów Wartościowych notowany jest od 2008 roku, a skonsolidowane przychody firmy za 2018 r. wyniosły 214,63 mln zł.

Więcej o:
Komentarze (17)
Do Ursusa może zapukać komornik. Firma wezwana do zapłaty 8,3 mln zł i odsetek Bankowi Millenium
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 14 razy 12

  Czy przypadkiem długonosy matouszek-kłamczuszek nie otwierał jakiejś fabryki w Afryce ratując Ursus przed upadłością?. Może nieodpowiedni biskup umowę, fabrykę i Krzywoustego pokropił?

 • kiesier

  Oceniono 16 razy 10

  Złote dziecko premiera Matełusza chyba właśnie dostało zawału.
  Fajnie było przecinać wstęgi i fotografować się z plastikową atrapą samochodu elektrycznego w tle czy opowiadać bajki o polskim autobusie który był w 99% składakiem zachodnich części.
  Praw ekonomii nie da się oszukać do kontraktu dla Afryki trzeba było dopłacić a z 1000autobusów był problem z wyprodukowaniem 5szt.

  No chyba że od początku chodziło o zrobienie wałka, wyłudzenie dotacji i ucieczkę z kasą w bezpieczne miejsce.

 • zwyczajny_suweren

  Oceniono 8 razy 6

  No to trzeba teraz kupić bank Milenium, bo rolnicy sponsorowani przez nas dopłatami, wolą wolny rynek i globalizm gdy chodzi o wydawanie i etatyzm oraz patriotyzm gdy chodzi o przyjmowanie.

 • tadian

  Oceniono 5 razy 5

  Dobra zmiana + .

 • cozano

  Oceniono 4 razy 4

  W Ursusie projekt rządowy dostawczaka elektrycznego ELVI nie wypalił, autobusu elektrycznego podobnie, a teraz przyszedł czas na samego Ursusa? Czekamy jeszcze na zalew samochodami elektycznymi made in pis.

 • szwampuch58

  Oceniono 14 razy 4

  kulsony pisowskie Rulez

 • byrcyn11

  Oceniono 1 raz 1

  8 mln. - taki dług to może mieć trudności ze spłatą firma drucik i kogucik, a tu czuć jakiś większy wał.

 • mariuszdd

  Oceniono 21 razy -13

  w sumie niewiele ;w porównaniu z majątkiem Gersorf około 4 miliony
  Rzepliński pewnie tez oko 5 milionów ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX