Do Ursusa może zapukać komornik. Firma wezwana do zapłaty 8,3 mln zł i odsetek Bankowi Millenium

Ursus wydał komunikat, w którym informuje, że do firmy może wejść komornik. Przedsiębiorstwo musi oddać Bankowi Millenium przeszlo 8,3 mln złotych z odsetkami.
Zobacz wideo

Ursus wydał komunikat, w którym informuje o wszczęciu przeciwko spółce egzekucji z wniosku Banku Millenium. Zgodnie z jego treścią, do 5 lutego komornik jedynie dostarczył dokumenty informujące o postępowaniu egzekucyjnym z nieruchomości spółki w Dobrym Mieście. Do tego terminu nie podjęto innych czynności egzekucyjnych. 

Komornik wezwany do spółki Ursus. Bank Millenium domaga się zwrotu 8,3 mln złotych długu

W komunikacie Ursus informuje, że komornik będzie dochodził dla Banku Millenium zwrotu 8 294 884,03 zł oraz odsetek naliczanych od dnia 3 lutego 2020 roku.

Formalną podstawą wszczętej egzekucji jest opatrzony klauzulą wykonalności akt notarialny oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 § 1 pkt 5 Kodeksu postępowania cywilnego złożone przez Ursus S.A. jako zabezpieczenie spłaty kredytu zaciągniętego na podstawie umowy o kredyt rewolwingowy nr 5704/13/475/04 wraz z późn. zm. Na dochodzoną przez bank w postępowaniu egzekucyjnym kwotę składają się należność główna w wysokości 8 294 884,03 zł, odsetki do dnia 3 lutego 2020r. w kwocie 1 356 627,2 zł, koszty zastępstwa prawnego i opłata egzekucyjna"

- czytamy w komunikacie. Dalej Ursus informuje, że spółka po otwarciu przyśpieszonego postępowania układowego podejmie stosowne działania prawne zmierzające do zawieszenia postępowania egzekucyjnego oraz do uchylenia zajęć. Restrukturyzowany Ursus zajmuje się produkcją i sprzedażą maszyn oraz urządzeń rolniczych. Na Giełdzie Papierów Wartościowych notowany jest od 2008 roku, a skonsolidowane przychody firmy za 2018 r. wyniosły 214,63 mln zł.

Więcej o: