Jakie gry pojawią się na PlayStation 5? Jednym z pierwszych tytułów będzie polska produkcja

PlayStation 5 ma zadebiutować pod koniec tego roku. Wczoraj zapowiedziano przybliżoną datę premiery "Outriders" i okazuje się, że tytuł będzie jedną z pierwszych produkcji na nową konsolę Sony. Jakie inne gry pojawią się na PlayStation 5?
Zobacz wideo

Wczoraj wypuszczono zwiastun "Outriders", gry od polskiego studia People Can Fly. Przy okazji twórcy zapowiedzieli datę premiery, która została wyznaczona na koniec bieżącego roku. Oznacza to, że tytuł będzie jedną z pierwszych produkcji na PlayStation 5, ponieważ premierę konsoli Sony zaplanowano na okres świąteczny tego roku. Dotąd zapowiedziano tylko kilka gier, które pojawią się na PS5, ale głośno mówi się już o kilku kolejnych tytułach.

Jakie gry pojawią się na PlayStation 5?

Outriders wyjdzie na konsole starej i nowej generacji, a także na komputery. Na taki krok zdecyduje się zapewne większość deweloperów, jeszcze przez kilka lat. Kolejna grą, która na pewno pojawi się na PlayStation 5 jest Godfall. To także nowa marka i pierwsza gra, która została zapowiedziana na PS5. Godfall należy do gatunku looter slasher, więc głównie będzie opierał się na walkach bronią białą z różnymi wymyślnymi stworami. Do żadnej serii nie należy także Gods and Monsters.

 

Grę zapowiedziano na zeszłorocznym E3, jako produkcję na PS4. Zrezygnowano jednak z premiery na początku tego roku i przesunięto ją na kolejny rok finansowy. Produkcji można oczekiwać więc między kwietniem 2020 roku a marcem 2021 roku. Oficjalnie zapowiedziano już pojawienie się Gods and Monsters również na PlayStation 5. Pracę nad grą na konsole nowej generacji zapowiedziało także studio Bluepoint, ale nie podane zostały żadne szczegóły. 

Pozostałe tytuły, które zapowiedziano na PlayStation 5, należą do dobrze rozpoznawanych franczyz. Ubisoft oprócz Gods and Monsters, ma zamiar wypuścić Rainbow Six Quarantine, kolejną część taktycznej strzelanki oraz Watch Dogs Legion. W tej ostatniej produkcji jesteśmy hakerami, którzy włamują się do systemów w cyberpunkowym mieście. Ostatnia produkcja należy do największej marki i jest to Władca Pierścieni: Gollum. Będzie to gra akcji, w której zobaczymy świat oczami właśnie Golluma i lepiej poznamy jego historię. 

Więcej o: