Elon Musk zrobił kolejny krok ku komercyjnym lotom w kosmos. Jest umowa ze Space Adventures

Elon Musk ciągle próbuje zrealizować plan wysyłania ludzi w kosmos. Pierwsze komercyjne loty mogą odbyć się już pod koniec 2021 roku. To dzięki nowej umowie pomiędzy SpaceX a Space Adventures.
Zobacz wideo Falcon Heavy. Kolejny sukces rakiety Elona Muska

Elon Musk od lat próbuje zrealizować swoje marzenie, jakim jest kolonizacja Marsa. Zanim do tego dojdzie, musi przejść przez kilka etapów, a pierwszym z nich są udane załogowe loty w kosmos, za realizację których odpowiada firma miliardera SpaceX. Urzeczywistnienie tego celu jest już naprawdę blisko. Statek Crew Dragon ma w ciągu trzech miesięcy wynieść na orbitę astronautów, co będzie milowym krokiem w rozwoju komercyjnego sektora kosmicznego. Kolejnym etapem są komercyjne loty w kosmos, w kierunku których także wykonano ważny ruch. 

Elon Musk zorganizuje komercyjne loty w kosmos za niecałe 2 lata. SpaceX podpisało umowę ze Space Adventure

SpaceX zawarło umowę ze Space Adventures. To firma, która w latach 2001-2009 zorganizowała osiem prywatnych podróży kosmicznych na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Zgodnie z umową firma pomoże urządzić lot na pokładzie SpaceX dla czterech osób pod koniec 2021 roku, zgodnie z informacjami z informacji prasowej Space Adventure.

Pasażerowie mieliby spędzić do pięciu dni, krążąc po ziemskiej orbicie. Trasa lotu miałaby wynieść pasażerów na wysokość dwa do trzech razy większa, niż ta na jakiej znajduje się Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, informuje na Twitterze Eric Anderson, prezes Space Adventure. Byłaby to największa odległość od Ziemi od wielu dekad. W 1966 roku miała miejsce misja Gemini 11, najwyższa misja orbitalna w historii. Anderson twierdzi, że podczas przyszłorocznej misji, widoki będą podobne. Misja ma być jedynie lotem, nie przewidziano przystanku na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. SpaceX organizuje także lot dla japońskiego miliardera, który miałby w 2023 roku okrążyć Księżyc.

Więcej o: