Park of Poland oficjalnie otwarty. Byliśmy na miejscu. Jak wygląda największy zadaszony aquapark w Europie?

Bartłomiej Pawlak
Park of Poland został właśnie oficjanie otwarty. To największy zadaszony aquapark w Europie i jeden z największych parków wodnych na świecie. Byliśmy w środku jeszcze przed otwarciem. Czy warto się tam wybrać? Bilety na najbliższe dni już wyprzedane.

Wyczekiwany przez wielu Polaków Park of Poland został właśnie otwarty. My mieliśmy okazję odwiedzić go nieco wcześniej, aby sprawdzić, jak przygotowany jest na przyjęcie pierwszych klientów i jakie atrakcje oferuje.

>>> Park of Poland oficjalnie otwarty. Byliśmy na miejscu. Oto, jak wygląda w środku:

Zobacz wideo

Park of Poland jest w szczerym polu

Park of Poland dzieli od Warszawy 55 km, jednak drogę do niego pokonujemy stosunkowo szybko (samochodem w ok. 35 minut) jadąc trasą S8. Obiekt znajduje się w szczerym polu - pod wsią Wręcza, pomiędzy Żyrardowem i Mszczonowem. To mniej więcej połowa drogi ze stolicy do Łodzi, nieco ponad 20 km od gminy Baranów, gdzie ma powstać gigantyczny Centralny Port Komunikacyjny.

Zdecydowanie najłatwiej dostać się tu zatem własnym autem, a na miejscu znajdujemy spory parking, który pomieścić ma 2500 samochodów. Nie mając swojego pojazdu trzeba zdać się na autokar, który kursuje przez cały dzień (co 15 minut) pomiędzy centrum Warszawy i parkiem. Jest także autobus jeżdżący ze stacji kolejowej w Żyrardowie. W przyszłości uruchomiony zostanie również pociąg do wsi Wręcza.

Park of Poland oficjalnie otwartyPark of Poland oficjalnie otwarty fot. Bartłomiej Pawlak / Next.Gazeta.pl

Zaczynamy od strefy Jamango

Wycieczkę w tropiki zaczynamy od wejścia frontowego do Suntago Wodnego Świata, gdzie umiejscowiono szatnie oraz kasy. To właśnie nad nimi przebiega trasa czarnej zjeżdżalni (najdłuższej w Polsce i jednej z najdłuższych w Europie), która nad kasami jest przeźroczysta.

Na wstępie trzeba wykupić jeden z trzech pakietów (Jamango, Jamango + Relax lub Jamango + Relax + Saunaria) i udać się do dowolnej szatni. Po przejściu dalej trafiamy do łącznika spajającego dwie przeszklone hale. Do jednej z nich dostęp jest swobodny - to strefa Jamango, do której wejść może każdy niezależnie od wieku oraz wykupionego pakietu.

Park of Poland oficjalnie otwartyPark of Poland oficjalnie otwarty fot. Bartłomiej Pawlak / Next.Gazeta.pl

Ta część Suntago Wodny Świat najbardziej przypomina typowe polskie aquparki, tyle, że wokół basenów rośnie ponad 300 żywych palm, a temperatura powietrza przez cały rok wynosi 32 stopnie Celsjusza. To akurat zalety, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Na temat poszczególnych atrakcji Jamango pisaliśmy już wielokrotnie, dlatego nie ma sensu wymieniać ich raz jeszcze. Wspomnieć należy jedynie, że to właśnie tu znajduje się basen z falą, baseny-rzeki oraz wydzielona strefa, gdzie znajdziemy aż 32 zjeżdżalnie różnego typu, strefę zabaw dla dzieci oraz maszynę Surf-Air do surfowania na sztucznej fali.

Oczywiście zadbano o to, aby na miejscu można była zaspokoić głód bez wychodzenia z parku, bo na miejscu znajdziemy restaurację oraz bary. Minusem Jamango jest niestety spory hałas, bo właśnie tu znajdują się niemal wszystkie atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Park of Poland oficjalnie otwartyPark of Poland oficjalnie otwarty fot. Bartłomiej Pawlak / Next.Gazeta.pl

Strefa Relax i Saunaria to miejsce do odpoczynku

Dla chcących odpocząć od hałasu przygotowano drugą w przeszklonych hal z otwieranym dachem (pisaliśmy o tym w tym tekście), gdzie znajduje się strefa Relax. Aby się tu dostać trzeba przejść przez korytarz i otworzyć bramkę opaską otrzymaną na wejściu. Co ciekawe, na drugą stronę dostaną się również osoby, które nie wykupiły dostępu do tej strefy - do ich konta zostanie doliczona opłata (15 zł), która będą musieli uregulować przy wyjściu. W taki sam sposób płaci się też za posiłki w restauracjach i drinki we wszystkich barach znajdujących się w Suntago.

Strefa Relax to miejsce ciche, gdzie wypocząć można w cieniu jeszcze większej liczby palm (ok. 400) i w ciepłej wodzie (zazwyczaj ok. 34 stopnie) basenów termalnych. Znalazło się tu kilka barów zaprojektowanych w formie wysepek, gdzie można posiedzieć ze znajomymi przy drinku nie wychodząc z wody. Jeden z nich znalazł się w zewnętrznej części basenu, do której przejść będzie można przez cały rok.

Park of Poland oficjalnie otwartyPark of Poland oficjalnie otwarty fot. Bartłomiej Pawlak / Next.Gazeta.pl

W strefie Relax odwiedzamy również liczne baseny tematyczne (np. baseny siarkowe albo ze słoną wodą), a pomieszczenie, w którym się znajdują stylizowano na rzymską łaźnię. Dla wielu taki wystrój to kwintesencja kiczu, jednak zapominając o tym i oni powinni bardzo przyjemnie spędzić tu czas.

Suntago Wodny Świat tuż przed oficjalnym otwarciemSuntago Wodny Świat tuż przed oficjalnym otwarciem fot. Bartłomiej Pawlak / Next.Gazeta.pl

Liczne sauny tematyczne

Ze strefy Relax przechodzimy bezpośrednio do Saunarium (w pobliżu znajduje się również osobno płatne centrum Wellness & Spa). Tutaj przygotowano osiem podstawowych saun, grotę solną, śnieżną oraz cztery baseny witalne. Ta część Suntago Wodny Świat również podzielona jest na strefy tematyczne i tak możemy znaleźć np. Wioskę Egipską (dzielącą się na kolejne pięć saun), Saunę Rajska Plaża czy Koreańską Salę Wypoczynku.

Wybór jest całkiem spory i można spędzić tu nawet kilka godzin przerywając seanse odpoczynkiem na leżakach. W centralnym punkcie strefy saun umieszczono też prysznic Calla, co jest niespotykanym rozwiązaniem w Polsce. Całość przywołuje trochę klimat hawajskiego kurortu, co z pewnością znajdzie swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Park of Poland oficjalnie otwartyPark of Poland oficjalnie otwarty fot. Bartłomiej Pawlak / Next.Gazeta.pl

Na koniec warto dodać, że wejście do strefy Saunaria bez wykupionego wcześniej pakietu również jest dodatkowo płatne (15 zł). Warto też zaznaczyć, że nie spotkamy tu dzieci (podobnie jest w strefie Relax), bo wstęp jest możliwy od 16. roku życia.

Jakie są ceny?

W Parku nieco brakuje strefy dla osób chcących popływać w tradycyjnych basenach sportowych, jednak najwyraźniej Park of Poland nie jest kierowany do nich. Nie byłoby to zresztą zbyt opłacalne, bo Suntago Wodny Świat do najtańszych nie należy - cena jest podobna, jak w przypadku podobnych parków wodnych z tego regionu Europy i trochę niższa niż u największego konkurenta - niemieckiego Tropical Islands. Za strefę Jamango trzeba zapłacić od 59 (za 2 godziny w tygodniu) do 109 zł (za cały dzień w weekend). Dwie strefy (Jamango i Relax) to już wydatek od 74 do 124 zł, a pełen pakiet (z saunami) kosztuje od 89 do 139 zł.

Park of Poland - bilety na pierwsze dni już wyprzedanePark of Poland - bilety na pierwsze dni już wyprzedane fot. screen ze strony https://parkofpoland.com/

Bilety do Park of Poland można zarezerwować wcześniej poprzez stronę internetową parku lub kupić na miejscu. Wygląda jednak na to, że ci, które zwlekali z zakupem online, w pierwszych dniach z atrakcji Suntago nie skorzystają. Z danych systemu wynika, że wszystkie bilety na czwartek, piątek i sobotę zostały już wyprzedane. Pierwsze wolne miejsca są dostępne dopiero na niedzielę.

Zobacz też:

Więcej o: