Już niedługo zorganizujesz karaoke ze Spotify. W aplikacji testowane jest wyświetlanie tekstów

Spotify testuje nową opcję. Już niedługo przy większości piosenek będzie można z poziomu aplikacji wyświetlić ich tekst. Funkcja trafiła już do niektórych użytkowników.

Spotify już dość dawno wprowadził funkcję Behind The Lyrics, dzięki której niektóre piosenki są opatrzone komentarzem twórców muzyki i opisem niektórych wersów. Funkcja ta jest robiona razem z Rap Genius i niestety nie daje wglądu w całą treść utworu. Dotyczyła też tylko niewielkiej liczby piosenek. Spotify zapowiedział jakiś czas temu, że to się zmieni. 

Spotify wprowadzi dostęp do tekstów piosenek z poziomu aplikacji

Wielu użytkowników Twittera wrzuca zrzuty ekranu z ich aplikacji, na których widać, że pojawiła się opcja wyświetlenia tekstu piosenki. Działa ona podobnie do Behind The Lyrics, czyli tekst można wysunąć z dołu ekranu, ze specjalnej belki. Jednak w przeciwieństwie do rozwiązania Rap Genius ekran ze słowami piosenki można rozciągnąć na cały ekran. Dobrą wiadomością jest to, że nowa opcja działa również na ekranie komputera, nie tylko na urządzeniach mobilnych. 

Teksty piosenek pochodzą z portalu Musixmatch - donosi Android Police. Spotify już wcześniej zapowiadał współpracę z tą firmą w tej kwestii. Co ważne, tekst przesuwa się razem z piosenką, co pozwala na śpiewanie i urządzenie swojego małego karaoke.Testy nowej funkcji rozpoczęły się w listopadzie, a do większej liczby użytkowników trafiła ona w ostatnim tygodniu. Aktualizację dostają kolejne osoby, ale Spotify wciąż jej nie zapowiedziało, więc zanim trafi do wszystkich użytkowników, minie jeszcze trochę czasu. 

>>> Spotify, YouTube Music, Tidal czy może Apple Music? Porównujemy najpopularniejsze aplikacje muzyczne

Zobacz wideo
Więcej o: