CD-Projekt: Przychody Wiedźmina 3 z platformy Steam to już 50 mln dolarów. To oznacza większe zyski

Przychody finansowe z gry Wiedźmin 3 na Steam to już 50 mln dolarów od października 2018 roku. Dla CD Projekt oznacza to wzrost zysków, jakie otrzymuje firma od każdego sprzedanego egzemplarza gry na platformie Valve.

Wiedźmin 3 premierę miał już niemal pięć lat temu, a wciąż przynosi CD Projekt bardzo duże przychody. Firma właśnie poinformowała, że od 1 października 2018 roku, ich najważniejsze produkcja zarobiła 50 mln dolarów. Oznacza to, że CD-Projekt za każdy kolejny egzemplarz otrzyma 80 proc. jego ceny, a nie 75 proc. jak było dotąd. 

Wiedźmin 3 zarobił 50 mln dolarów na Steam. Pomógł w tym serial na Netflixie

Wiedźmin 3 sprzedawał się bardzo dobrze i przed premierą serialu, ale to ona sprawiła, że Wiedźmin w niemal pięć lat po premierze, znowu stał się najpopularniejszą grą na świecie. Świadczą o tym statystki Steam. Pod koniec roku platforma opublikowała zestawienie najlepiej zarabiających gier i w kategorii złotej (drugiej po platynowej) znalazł się Wiedźmin 3. Premiera serialu przyniosła też korzyści autorowi sagi. Książki Andrzeja Sapkowskiego wskoczyły na listę bestsellerów New York Times'a, a także na szczycie list sprzedażowy Google i Amazona. Sama gra tuż po premierze serialu pobiła z kolei rekord swój rekord, jeśli chodzi o liczbę graczy, którzy jednocześnie grali w Wiedźmina 3. Prawie 94 tys. osoby, to wynik nawet lepszy niż przy premierze gry. Ten został jeszcze bardziej wyśrubowany na początku stycznia, gdy w Wiedźmina 3 grało 103,3 tys. osób.

CD Projekt m.in. dzięki wynikom Wiedźmina 3  bije kolejne rekordy na giełdzie. Ostatnio na Warszawskiej Giełdzie Papierów stał się trzecią najwyżej notowaną spółką, wartą więcej niż Pekao i Orlen. 

 

>>> Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Zobacz wideo
Więcej o: