Getin Bank wprowadza zmiany w aplikacji. Niektórzy klienci nie będą mogli z niej korzystać

Getin Bank wprowadza zmiany we wsparciu aplikacji na Windows Phone. Od wtorku aplikacja na smartfony z tym systemem nie będzie działała.

>>> Aplikacje do zarządzania finansami

Zobacz wideo

Windows Phone nie jest już wspieranym systemem przez Microsoft. Nie są tworzone na niego aplikacje, ale wciąż wiele osób korzysta z tego systemu. W związku z tym część deweloperów wypuszcza aktualizację do swoich aplikacji na Windows Phone, ale kolejne firmy rezygnują z dalszego wspierania systemu mobilnego Microsoftu. Do tego grona dołącza Getin Bank.

>>> Zobacz też: Idea Bank i inne spółki Leszka Czarneckiego wystrzeliły na giełdzie. Wszystko za sprawą jednego komunikatu

Aplikacja Getin Bank nie będzie wspierana na Windows Phone

Jak poinformował Getin Bank na swojej stronie, aplikacja Getin Mobile oraz Noble Mobile zostanie wycofana z telefonów z systemem Windows Phone.

W dniu 25 lutego 2020 r. wyłączamy aplikację Getin Mobile i Noble Mobile na telefonach z systemem Windows Phone. Oznacza to, że nie będą Państwo mogli logować się do swojego konta poprzez Windows Phone.

Bank przeprasza za niedogodności i zachęca do korzystania z usług Bankowości Elektronicznej przez przeglądarkę internetową oraz aplikacje na systemy Android oraz iOS. To nie pierwszy bank, który zdecydował się na taki krok. Wcześniej swoje aplikacje na Windows Phone zdezaktywowały banki BNP Paribas, Credit Agricole, ING Bank Śląski oraz mBank. Motywowane jest to m.in. kwestiami bezpieczeństwa. Niewspierane systemy nie dostają również poprawek bezpieczeństwa, co w przypadku bankowości jest wyjątkowo ważne. 

>>> Zobacz też: Santander odpowiada na doniesienia o sprzedaży polskiego oddziału. Jest oficjalne oświadczenie banku

Więcej o: