HBO stworzy serial na podstawie hitowej gry The Last of Us. Na pokładzie twórca miniserialu Czarnobyl

Neil Druckamn, twórca The Last of Us oraz Craig Mazin, scenarzysta serialu Czarnobyl, przygotują dla HBO serial na motwych hitowej gry studia Naughty Dog.
Zobacz wideo

Serwis "The Hollywood Reporter" poinformował o projekcie serialu na motywach gry The Last of Us. W produkcję zaangażowane jest HBO, scenarzysta i dyrektor kreatywny gry, Neil Druckmann oraz Craig Mazin - twórca i scenarzysta miniserialu Czarnobyl. Zarówno Druckmann, jak również Mazin oficjalnie potwierdzili doniesienia "THR".

Neil Druckmann bez wątpienia jest najlepszym twórcą opowiadającym historie w świecie gier, a The Last of Us to jego magnum opus. Szansa stworzenia adaptacji tego zapierającego dech w piersi dzieła sztuki była moim marzeniem od lat. Jestem zaszczycony, że mogą przy tym pracować razem z Neilem

- napisał w oświadczeniu Craig Mazin.

Producentami serialu, który nie otrzymał jeszcze oficjalnej daty premiery, są Carolyn Strauss oraz szef odpowiedzialnego za The Last of Us studia Naughty Dog Evan Wells. Koproducentem jest z kolei Sony Pictures Television, przy udziale PlayStation Productions.

Z informacji "THR" wynika, że pierwszy sezon serialu opowie o wydarzeniach z gry. Trafimy więc do postapokaliptycznego świata, w którym ludzkość została zdziesiątkowana na skutek epidemii zabójczego grzyba. Spotkamy w nim Joela i Ellie, czyli głównych bohaterów gry.

The Last Of Us hitem PlayStation 3

Stworzone przez Naughty Dog The Last of Us to zdecydowanie jedna z najlepiej ocenianych gier na konsolę PlayStation 3, która doczekała się również wersji remastered na PlayStation 4. Neil Druckmann wraz zespołem pracują nad drugą odsłoną gry - The Last of Us: Part II. Pierwotnie miała ukazać się w lutym, ale twórcy przenieśli jej premierę na końcówkę maja.

Więcej o: