Koronawirus. Ministerstwo Cyfryzacji umieszcza najważniejsze rady w aplikacji mObywatel

W publicznej aplikacji wydanej przez Ministerstwo Cyfryzacji znalazła się zakładka poświęcona epidemii nowego koronawirusa SARS-Cov-2. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, jak ustrzec się zakażenia oraz co zrobić, gdy podejrzewamy obecności wirusa u siebie lub o swoich bliskich.
Zobacz wideo Studio Biznes - odc. 28

mObywatel to aplikacja mobilna na smartfony z Androidem i iOS. Ministerstwo Cyfryzacji wydało ją pod koniec 2017 roku i początkowo pozwalała przede wszystkim na zapisanie cyfrowej "kopii" dowodu tożsamości. Dziś jej użyteczność jest zdecydowanie szersza. Poza samym dowodem znajdziemy w niej usługi takie, jak mPojazd (dowód rejestracyjny i OC), mLegitymacja (szkolna lub studencka), Polak za granicą (niezbędnik wiedzy na temat wszystkich krajów świata) oraz e-recepta.

Informacje o koronawirusie w aplikacji mObywatel

W związku z wybuchem epidemii pochodzącego z Chin koronawirusa Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało nową zakładkę, która stanowi kompendium wiedzy na temat nowego zagrożenia. Do listy obecnych w aplikacji dokumentów dołączyła karta, po kliknięciu w którą jesteśmy przenoszeni do strony z zaleceniami oraz informacjami na temat wirusa.

Komunikaty dot. koronawirusa w aplikacji mObywatelKomunikaty dot. koronawirusa w aplikacji mObywatel fot. screen z Google Play / mObywatel

Pod adresem znajdziemy m.in. wskazówki jak ochronić się przed zakażeniem, wykaz szpitali zakaźnych w Polsce, informacje dla rodziców, przedsiębiorców czy podróżnych oraz aktualizowane na bieżąco zalecenia odnośnie koronawirusa.

W tej samej zakładce znalazł się również numer do całodobowej (czynnej przez 7 dni w tygodniu) infolinii NFZ, gdzie możemy usłyszeć wskazówki postępowania w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa u siebie lub swoich bliskich.

Ministerstwo Cyfryzacji zaznacza, że wszystkie informacje podawane w aplikacji mObywatel to oficjalne komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny. Są one opracowane na podstawie danych przekazywanych przez Światową Organizację Zdrowia oraz Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Czytaj też: Koronawirus. Interaktywna mapa ze statystykami. W jakich krajach występuje? Ile przypadków wyleczono?

Więcej o:
Komentarze (2)
Koronawirus. Ministerstwo Cyfryzacji udostępnia specjalną sekcję w aplikacji mObywatel
Zaloguj się
  • remo29

    Oceniono 3 razy 3

    Jaka "specjalna sekcja", dwa kafelki - jeden z numerem telefonu, klikniesz i dzwonisz na infolinię, drugi klikniesz i przenosi cię na stronę www. JPRDL, równie dobrze można podać adres www.google.com i ogłosić, że rząd ma dla nas pod tym adresem bazę informacji...

  • hipo krater

    Oceniono 3 razy 3

    Dobrze się wladza bawi. Co raz więcej gadżetów, infolinia na którą nie można się dodzwonić, ale podrozni wpuszczani do kraju bez ograniczeń . Nikt nie bierze od nich kontaktu , nie zbiera deklaracji, z kim lecieli, nikt nie zarządza dla podróżnych kwarantanny. Będzie gorzej, niż we Wloszech. Rządzący zgotują narodowi Smoleńsk ll, na miejscu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX