E3 odwołane. Największe na świecie targi gier nie odbędą się przez koronawirus

Organizatorzy Electronic Entertainment Expo zdecydowali się odwołać targi. Powodem jest pandemia koronawirusa. E3 to największe targi gier komputerowych.

Pandemia koronawirusa osiąga coraz większy zasięg. By jej zapobiegać, rządy zamykają duże skupiska ludzi i apelują o odwoływanie imprez masowych. Dotyczy to także branży technologicznej. Odbywające się zawody Intel Masters Extreme odbywające się Katowicach rozgrywane będą bez udziału publiczności. Odwołano MWC 2020 w Barcelonie oraz GDC 2020 w San Francisco. Powodem jest koronawirus, a w przypadku GDC, które miały mieć miejsce od 16 do 20 marca, nie było sensu organizować targów, z których wycofały się takie firmy jak Sony, Activision, Blizzard, Facebook czy Epic Games. E3 obywają się dopiero w czerwcu, ale organizatorzy nie czekali na decyzję firm, odnośnie tego czy na targach się pojawią.

Zobacz wideo Koronawirus uderza w gospodarkę. Widmo recesji na horyzoncie?

E3 odwołane przez koronawirusa

E3 zaplanowano na 9-11 czerwca, a więc dopiero za trzy miesiące. Organizatorzy już teraz jednak podjęli decyzję, że odwołają największe na świecie targi gier, ze względu na pandemię koronawirusa.

W oświadczeniu czytamy, że decyzję podjęto po konsultacji z przedstawicielami firm, które miały uczestniczyć w E3, mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo całej branży - fanów, pracowników, wystawców i wieloletnich partnerów. Organizatorzy są rozczarowani takim przebiegiem spraw, ale zdają sobie sprawę, że jest to dobra decyzja. Zarówno wystawcy jak i uczestnicy dostaną pełny zwrot kosztów.

Organizatorzy szukają również możliwości zorganizowania imprezy online, co pozwoli branży na prezentację swoich produktów i przygotowanych ogłoszeń jeszcze w czerwcu tego roku. 

Zobacz również:

W piątek gościem porannej rozmowy Gazeta.pl jest minister Jadwiga Emilewicz. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biznes i chcesz zadać pytanie pisz do nas: next.redakcja@agora.pl

Więcej o: