Jak założyć konto na Netflix? Cennik usługi i lista planów. Można wybrać pakiet tylko na smartfona

Jak założyć konto na Netfiksie? Jak wygląda cennik? Do wyboru jest kilka planów, w tym niedawno wprowadzone pakiety mobilne. Jak można zapłacić? Wyjaśniamy.

Być może nie wszyscy wiedzą, ale Netflix został założony w 1997 roku, jako firma oferująca wysyłkę filmów na płytach DVD. Wraz z rozpowszechnieniem się internetu musiała zmienić swój profil działalności i szybko urosła do rangi największego serwisu VOD na świecie. Miejsce to okupuje do dzisiaj. Stało się tak m.in. dzięki w miarę przystępnym cenom, które oferuje serwis.

Ile kosztuje Netflix? Cennik

Dotychczas Netflix oferował trzy plany, różniące się od siebie jakością oferowanego obrazu oraz liczbą urządzeń, na których jednocześnie można korzystać z usługi. Obecnie jednak w fazie testów w Polsce pojawiły się znane z innych krajów tańsze pakiety mobilne. Cennik Netflixa za miesiąc wygląda następująco:

  • plan podstawowy: 34 zł, 1 ekran, jakość SD 
  • plan standardowy: 43 zł, 2 ekrany jednocześnie, jakość HD
  • plan premium: 52 zł, 4 ekrany jednocześnie, jakość HD i 4K
  • plan mobilny: 24 zł, 1 ekran, tylko tablet lub smartfon, jakość SD
  • plan mobilny plus: 38 zł, 2 ekrany, tablet, smartfon lub komputer, jakość HD
Zobacz wideo Co obejrzeć podczas przymusowej izolacji? Mamy kilka propozycji

Jak założyć konto na Netfliksie? Jak można płacić?

Konto można założyć przez aplikację na smartfona lub przez stronę Netflix.com. Tam klikamy w "Zarejestruj" i wybieramy pakiet, który można zmienić w dowolnym momencie. Warto skorzystać z komputera, jeśli chcecie wybrać pakiet mobilny, bo na smartfonie ta opcja się nie wyświetla. Z kolei na komputerze trzeba zjechać na sam dół strony i nad czerwonym przyciskiem  "KONTYNUUJ" kliknąć "Zobacz wszystkie plany", by uzyskać pełny dostęp do oferty. Następnie po wyborze pakietu podajemy nasz adres mailowy oraz wymyślamy hasło do konta Netflix.

Pozostaje wybór metody płatności. Podłączając kartę, nie będziemy musieli przedłużać ręcznie co miesiąc abonamentu. Odpowiednia kwota będzie co 30 dni pobierana z naszego konta, a subskrypcja automatycznie się odnowi. Jeśli ktoś nie chce jednak podawać takich danych, może zdecydować się na płatność przez PayPal. Ostatnia opcja, to płatność kartą podarunkową i wpisanie kodu z niej. Karty można kupić w sklepach, kioskach czy internecie.

Więcej o: