Kryzys nie wpływa na Cyberpunk 2077, gra nie ma opóźnień. CD Projekt dziękuje za to pracownikom

Premierę Cyberpunk 2077 już raz przesunięto, ale mimo kryzysu, nic nie wskazuje na to, że debiut oddali się jeszcze dalej. CD Projekt po raz kolejny zapewnia, że gra powstaje już bez kolejnych opóźnień. Polskie studio dziękuje też swoim pracowniom.

Światowy kryzys uderza również w branże gier. Zmiany w funkcjonowaniu zespołów deweloperskich i konieczność przejścia na pracę zdalną sprawiły, że opóźnienie będą miały takie gry jak Wasteland 3 i Minecraft Dungeons. CD Projekt jednak już raz zapewniał, że na debiut Cyberpunk 2077 kryzys nie będzie miał wpływu. Studio ponownie postanowiło uspokoić graczy. 

CD Projekt na swoim Twitterze opublikował podziękowania dla zespołu "biurowych bohaterów", którzy zarządzają całym studiem i zdołali sprawnie zorganizować pracę zdalną. Studio zamieściło również kolaż ze zdjęciami osób, do których śle podziękowania. CD Projekt zapewnia, że dzięki ich wysiłkowi praca idzie gładko do przodu, mimo że od dwóch tygodni wszyscy pracują z domu. Jako że wszystkie wysiłki kierowane są teraz w stronę Cyberpunk 2077, o wrześniową premierą nie powinniśmy się martwić. 

Cyberpunk 2077 od CD Projekt to najbardziej oczekiwana gra roku

Premiera Cyberpunk 2077 początkowo została zaplanowana na 16 kwietnia 2020 roku. Jak to jednak bywa w branży gier, CD Projekt zapowiedział, że potrzebuje więcej czasu na dopracowanie swojej nowej flagowej gry i premierę przesunął na 17 września 2020 roku. Początkowo wpłynęło to na wartość akcji polskiego studia, ale szybko kurs się odbił. Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji nadchodzącego roku, a analitycy uważają, że może stać się jedną z dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w historii. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 powtórzy sukces Wiedźmina 3? Oto gry, na które czekamy najbardziej

To zasługa renomy, jaką CD Projekt wypracował sobie na serii Wiedźmin, ale także rozmachu produkcji. W jedną z ważniejszych postaci w grze wcieli się Keanu Reeves, co już samo w sobie podniosło wartość studia tuż po ogłoszeniu udziału aktora w produkcji.