Premiera The Last of Us Part II znów przesunięta. Twórcy nie podali nowej daty

Studio Naughty Dog w krótkim komunikacie poinformowało, że długo wyczekiwana gra The Last Of Us Part II nie ukaże się 29 maja. Twórcy nie podają nowej daty premiery.
Zobacz wideo

Kontynuacja jednej z najlepiej ocenianych gier na konsolę PlayStation 3 miała pierwotnie trafić do graczy w lutym. Pod koniec października ub. roku studio Naughty Dog poinformowało jednak, że premiera zostanie opóźniona, a The Last of Us: Part II pojawi się 29 maja 2020 roku.

Niestety ten termin również nie zostanie dotrzymany. W czwartek twórcy opublikowali w mediach społecznościowych komunikat, w którym informują o kolejnym przesunięciu premiery. Tym razem nie pada jednak żadna konkretna data.

Dobra wiadomość jest taka, że prawie skończyliśmy prace nad The Last of Us Part II. Obecnie skupiamy się na poprawianiu ostatnich błędów.

- czytamy w komunikacie Naughty Dog.

W dalszej części twórcy piszą jednak, że stanęli przed logistycznymi wyzwaniami, które znajdują się poza ich kontrolą. Naughty Dog nie pisze wprost o trwającej na świecie pandemii, ale między wierszami można wyczytać, że to wydarzenia z ostatnich tygodni pokrzyżowały plan studia.

Chcemy mieć pewność, że wszyscy będą mogli zagrać w The Last of Us: Part II mniej więcej w tym samym czasie. Oznacza to opóźnienie premiery gry do momentu, w którym rozwiążemy wszelkie problemy logistyczne

Na pocieszenie twórcy gry opublikowali w czwartek nowe screenshoty z wersji gry na PS4 Pro. Trzeba przyznać, że oprawa graficzna produkcji Naughty Dog robi fenomenalne wrażenie. 

The Last of Us Part II nie jest jedyną grą na PlayStation 4, która zanotuje spore opóźnienie.  W oddzielnym komunikacie firma Sony poinformowała również o przesunięciu premiery jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji VR, czyli Marvel's Iron Man.

Więcej o: