Sony pokazało pad do PlayStation 5, a fani puścili wodzę fantazji. Oto najciekawsze projekty

Kontroler DualSense, który Sony zaprezentowało we wtorek, zbiera raczej pozytywne recenzje. Niektórzy uważają jednak, że powinien on bardziej nawiązywać do stylistyki wyznaczanej przez poprzednie generacje PlayStation. Z tego powodu sieć zalała fala fanowskich przeróbek. Wiele z nich - naszym zdaniem - prezentuje się znakomicie.
Zobacz wideo

Prezentacja kontrolera do PlayStation 5 okazała się sporym zaskoczeniem. I to nie tylko z tego powodu, że Sony w żaden sposób jej nie zapowiedziało. Mało kto spodziewał się, że japoński gigant zdecyduje się zerwać ze stylistyką DualShocków i zaprezentuje coś tak oryginalnego.

DualSense to odważny projekt. Producent zdecydowanie zmienił kształt kontrolera, przez co stał się on bardziej obły i... futurystyczny. Zaskoczeniem jest też kolorystyka - ciekawe połączenie czerni oraz bieli, z którą PlayStation dotychczas nie miało zbyt wiele wspólnego

Powiększono panel dotykowy, na boki którego przeniesiono diody. Przycisk "Share" zmieniono na "Create", a środkowy przycisk "PlayStation" na logo konsoli. Krzyżak i przyciski funkcyjne pokryto przezroczystym plastikiem. Ponadto - po raz pierwszy - charakterystyczne dla marki PlayStation krzyżyk, kwadrat, trójkąt oraz kółko straciły swoje oryginalne kolory.

Sony prezentuje kontroler do PlayStation 5. Fani mają swoje pomysły

DualSense  spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony społeczności graczy. Wiele osób przyznaje jednak, że nie spodziewało się tak radykalnego odejścia od tego, jak prezentowały się pady z poprzednich generacji konsoli PlayStation, czyli słynne już DualShocki.

Od kilkudziesięciu godzin sieć zalewają rendery z przeróbkami nowego kontrolera Sony. Trzeba przyznać, że wiele z nich prezentuje wcale nie gorzej, niż oryginał. Wybraliśmy dla was najciekawsze - naszym zdaniem - projekty.

@amarje@amarje @amarje

@PS5Console@PS5Console @PS5Console

@DormStreams@DormStreams @DormStreams

@DormStreams@DormStreams @DormStreams

@DormStreams@DormStreams @DormStreams

@DormStreams@DormStreams @DormStreams

@Kimpchuu@Kimpchuu @Kimpchuu

@PS4_Trophies@PS4_Trophies @PS4_Trophies

@isaparrot@isaparrot @isaparrot

Więcej o: