PlayStation 5 zadebiutuje jednocześnie na całym świecie. Sony wkrótce rusza z masową produkcją

Sony już wkrótce startuje z masową produkcją PlayStation 5, co jest kolejnym krokiem przybliżającym fanów PS do premiery. Co więcej, data jej premiery ma być ogólnoświatowa.

Długo wyczekiwana premiera konsoli PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami. Ma ona się pojawić na rynku pod koniec 2020 roku. Potwierdzeniem tego terminu może być fakt, że już wkrótce rozpocząć ma się masowa produkcja konsol. 

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

PlayStation 5 z tą samą datą premiery na cały świecie 

Jak podaje serwis Bloomberg, dostawcy już teraz rozpoczęli wysyłkę komponentów niezbędnych do produkcji PS5. Prawdopodobnie na szerszą skalę rozpocznie się ona w czerwcu.

Dziennikarze Bloomberga dotarli również do informacji, według których Sony planuje wypuścić PlayStation 5 jednocześnie na całym świecie. Inaczej sytuacja wyglądała w przypadku premiery PS4, a więc konsoli wcześniejszej generacji. W Stanach Zjednoczonych pojawiła się ona 15 listopada 2013 roku, a w Europie, Australii i Ameryce Południowej dwa tygodnie później. Najbardziej poszkodowani byli fani PlayStation w Japonii, którzy musieli czekać na jej pojawienie się aż do lutego 2014 roku. Tym razem Sony chce uniknąć tego rodzaju niesprawiedliwości. 

PS5. Sony odkrywa coraz więcej tajemnic dotyczących nowej konsoli

Sony podsyca oczekiwania fanów czekających na premier konsoli, regularnie prezentując kolejne informacje na temat PS5. Na początku kwietnia japońska firma pokazała nowego pada do konsoli. Prezentacja DualSense'a wzbudził spore emocje, gdyż znacząco różni się on względem znanej od lat generacji DualShock. 

Co ciekawe, wciąż nie wiadomo, ile kosztować będzie PlayStation 5. Według dziennikarzy Bloomberga zapłacić trzeba będzie za niego od 500 do 550 dolarów. 

Więcej o: