Masz gaz w PGNiG? Uwaga na fałszywe SMS-y. Naciągacze wyłudzają pieniądze i grożą odłączeniem gazu

Po raz kolejny oszuści podszywają się pod spółkę PGNiG, by wyłudzać pieniądze. Naciągacze wysyłają fałszywe SMS-y. Ich treść informuje o rzekomych zadłużeniu i zawiera groźby o odłączeniu gazu.

PGNiG po raz kolejny jest wykorzystywane przez oszustów do ataków na klientów spółki. Na początku marca naciągacze wysyłali sfałszowane wiadomości SMS z informacją  o niedopłacie i odcięciu gazu, w wypadku jej nieuregulowania. Osoby mające gaz od PGNiG muszą się jednak mieć na baczności, ponieważ to oszustwo jest znów wykorzystywane, podaje w komunikacie spółka.

Fałszywe SMS-y oraz maile od PGNiG

PGNiG przestrzega klientów przed fałszywymi SMS-ami, w których ktoś podszywa się pod spółkę, informując o konieczności uregulowania rzekomych zaległych należności, pod groźbą odłączenia gazu w najbliższy dzień roboczy. Przykładowa treść wiadomości podana przez PGNiG:

PGNIG: Informujemy, że w związku zadłużeniem na kwotę 12,45 zł na najbliższy dzień roboczy zleciliśmy odłączenie gazu.

Uwaga, to wyłudzenie, a nie prawdziwy SMS. Sfabrykowane wiadomości wysyłane są z różnych numerów telefonów. Firma informuje, by traktować je jako SPAM i oszustwo, nie udzielać w żadnym wypadku na nie odpowiedzi, a najlepiej usunąć je ze skrzynki odbiorczej. PGNiG podjęło działania, które mają na celu uniemożliwienie dalszych oszustw za pomocą przysłanej korespondencji.

Obecnie ze strony PGNiG Obrót Detaliczny została wstrzymana wysyłka sms w zakresie windykacji. Oznacza to, że korespondencja trafiająca na telefony komórkowe dotycząca windykacji pochodzi od oszustów.

Spółka przypomina też, że oszuści wysyłają wiadomości mailowe o takiej samej treści, ze znakiem handlowym PGNiG. Różnią się one tylko adresem, z którego zostały wysłane. "Skrzynka „no-reply@epgnig.pl” nie jest kanałem komunikacji używanym przez GK PGNiG. Wszystkie oficjalne adresy mailowe Spółki są oparte na domenie pgnig.pl. Prosimy zwracać uwagę na zmiany i dodane litery w adresach, które jednoznacznie wskazują na podejrzane pochodzenie fałszywej korespondencji."

Treść fałszywych maili od oszustów podszywających się pod PGNiGTreść fałszywych maili od oszustów podszywających się pod PGNiG fot. PGNiG

Zobacz wideo Aplikacje Fleeceware - co to takiego?
Więcej o: